Bacalaureat 2011

Imagine Subiectele vechi şi închise le găsiţi aici Imagine

Moderatori: Katutza, Paulici, bb_girl, cristian1

Bacalaureat 2011

Mesajde NightCrawler » 5-Iul-2011, 22:11

Anu' ăsta, cum am amintit şi într-un alt topic, a fost un dezastru total la BAC. Mi-am "rupt" dint timp puţin şi mi-am dat cu părerea despre el şi pe blog-u' meu propriu şi personal:

http://hogea-adelin.blogspot.com/2011/07/impresii-despre-bac-2011.html

Voi, ce credeţi? Cine tre' tras la răspundere? Unde s-a greşit?
ImaginePalmares în viaţăImagine

- flori, fete sau băieţi;
- şotron;
- ţară, ţară, vrem ostaşi;
- ţurca;
- hockey (versiunea vintage, iarna, pe gârla îngheţată);
- de-a v-aţi ascunselea;
- lapte gros;
- leapşa;
- miuţa;
- hoţii şi vardiştii;
- raţele şi vânătorii.

[ ... ]
NightCrawler
Omu' nopţii
Omu' nopţii

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Hordy » 5-Iul-2011, 22:27

O să iti dau link spre un site local, unde o simpatică prietenă, reporter de altfe a făcut o analiză pertinentă.

http://www.bistriteanul.ro/Copiii_si_pa ... 44785.html
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Nume real: Hordoan Adrian

Mesajde Paulici » 5-Iul-2011, 23:30

Nu-mi pasa... am luat bacu' cu 8.55 .. ma declar geniu la ce e in tzara asta la momentul actual. [:-P [:-P
Imagine
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde Hordy » 5-Iul-2011, 23:31

Glumeşti ? A fost de 3 ori mai uşor decât ce am dat eu acum 6 ani
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde Paulici » 5-Iul-2011, 23:34

Sincer .. si mie mi s-a parut un bac usor .. si nu-mi explic de ce atat de multi au picat .. dar ma rog..
Imagine
Paulici
Best Friend
Best Friend

Mesajde Hordy » 5-Iul-2011, 23:36

Noi de ex am avut la bac romanul interbelic, trebuia scris despre ultima noapte de dragoste ... şi toti scriau despre ION. Acelaşi rahat
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde NightCrawler » 5-Iul-2011, 23:43

Confuzii se fac peste tot...

Hordy, e târziu şi mă dor ochii de somn. Dar stau să umplu cardu' la telefon că altfel sforăiam de multă vreme. Dar, am aruncat aşa fugitiv 4 ochi peste link-u' ăla şi nu-s de acord în unele privinţe cu ce scrie acolo. Nu-i un comentariu chiar aşa pertinent... Realitatea arată altfel. :)

- şotron;
- ţurca;
- de-a v-aţi ascunselea;
- lapte gros;
- leapşa;
- miuţa;
- hoţii şi vardiştii;
- raţele şi vânătorii.

[ ... ]
NightCrawler
Omu' nopţii
Omu' nopţii

Mesajde Hordy » 5-Iul-2011, 23:46

Depinde cum o vezi tu. :))

Aici aşa se vede. Oricum azi e tam-tam mare in oraş .. e Balcaniada de informatică la Bistriţa. Câştigătorul ultimelor 3 ediţii e gazdă :))) e un geniu din oraş
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde GEorgell » 7-Iul-2011, 13:03

cam praf examenu asta :)) am luat note de cacao :)
5.45 5,2 8,75 = 6.46 :) merge :))
GEorgell

Mesajde Hordy » 7-Iul-2011, 14:10

Praf ai fost tu nu examenul. Ştiu foarte multe persoane care au luat note decente. Sincer să fiu până şi subiectele au fost mult sub ce primiserăm noi în generaţia mea. Eu cred că defapt praf nu au fost subiectele ...
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde NightCrawler » 8-Iul-2011, 05:24

Normal c-a fost cam praf examenu' ăsta pentru un jucător de FIFA. :) Chiar îs curios ce-au făcut la BAC anu' ăsta şi ceilalţi ciumpalaci de la FIFA.

- şotron;
- ţurca;
- de-a v-aţi ascunselea;
- lapte gros;
- leapşa;
- miuţa;
- hoţii şi vardiştii;
- raţele şi vânătorii.

[ ... ]
NightCrawler
Omu' nopţii
Omu' nopţii

Mesajde ShAdY- » 8-Iul-2011, 09:26

Am un prieten care tocmai a terminat clasa 11 , daca ar fi dat BAC-ul la Matematica ar fi luat peste 9.5 , deci nu stiu de ce se plange toata lumea , eu m-am uitat peste subiect , sunt doar chestii ce le faci la Clasa , nimic de Olimpiada sau orice concurs extrascolar .
Imi pare foarte bine ca au pus camere de filmat in clase , sa isi dea lumea seama ca suntem o tara de Manelisti si Cocalari (cred ca e pleonasm ) .
Cred ca o sa ma completeze NightCrawler : si jucatori de FIFA ;)
Imagine
Imagine

"I say what I want to say and do what I want to do. There's no in between. People will either love you for it or hate you for it." Eminem
"A person who never made a mistake never tried anything new."
"Any man who can drive safely while kissing a pretty girl is simply not giving the kiss the attention it deserves." Albert Einstein
ShAdY-
guru
guru

Mesajde Hordy » 8-Iul-2011, 09:49

Nu te va completa, cei cu fifa intră la manelari şi cocalari.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde AlessanDro` » 8-Iul-2011, 10:48

hordy scrie:Nu te va completa, cei cu fifa intră la manelari şi cocalari.

Eu nu cred asa ceva,prin aceste cuvinte spui ca si Sylver este Cocalar deoarece a jucat FIFA.Fifa este un joc ca oricare altul:CS-ul si altele... :)
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni.
–Antoine de Saint Exupery

Iubesc cat traiesc si traiesc atata timp cat iubesc! :x :|

RESPECT FriendsForever! :x
AlessanDro`
BadBoy
BadBoy

Mesajde Hordy » 8-Iul-2011, 14:23

Când ne referim la "cei cu fifa" ne referim la cu totul altceva. Ne referim la cei cu FIFA de genul tău. Las că vei creşte mare şi vei înţelege.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde the godfather » 8-Iul-2011, 22:27

Ce usor va este voua sa jigniti. Va credeti mereu superiori si va place sa catalogati pe toti dupa bunul plac,desi nu ii cunoasteti nici macar putin.
Pentru voi toti sunt cocalari si manelisti(sau manelari cum le mai spun unii).
De unde stiti voi ca anumite persoane nu merg la opera,asculta Jose Carreras, Placido Domingo? Unora poate le place sa citeasca zilnic carti scrise de Andrei Plesu, de Gabriel Liiceanu.
Nimeni nu merita sa fie jignit pentru simplu fapt ca joaca un joc pe care voi nu il agreati sau din orice alt motiv. Ar fi frumos din partea voastra sa va schimbati comportamentul(desi nu cred ca se va intampla asta).
Imagine
the godfather
guru
guru

Mesajde Hordy » 8-Iul-2011, 22:59

the godfather scrie:Ce usor va este voua sa jigniti. Va credeti mereu superiori si va place sa catalogati pe toti dupa bunul plac,desi nu ii cunoasteti nici macar putin.
De unde stiti voi ca anumite persoane nu merg la opera,asculta Jose Carreras, Placido Domingo? Unora poate le place sa citeasca zilnic carti scrise de Andrei Plesu, de Gabriel Liiceanu.
Nimeni nu merita sa fie jignit pentru simplu fapt ca joaca un joc pe care voi nu il agreati sau din orice alt motiv. Ar fi frumos din partea voastra sa va schimbati comportamentul(desi nu cred ca se va intampla asta).

E un lucru rău să meargă la operă? Din ce ai scris tu asta am înţeles, că e o tâmpenie să mergi la operă. De ce te agiţi atâta ? Te simţi şi tu cu musca pe căciulă?
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde the godfather » 8-Iul-2011, 23:16

hordy scrie:
the godfather scrie:Ce usor va este voua sa jigniti. Va credeti mereu superiori si va place sa catalogati pe toti dupa bunul plac,desi nu ii cunoasteti nici macar putin.

E un lucru rău să meargă la operă? Din ce ai scris tu asta am înţeles, că e o tâmpenie să mergi la operă. De ce te agiţi atâta ? Te simţi şi tu cu musca pe căciulă?

Eu m-am exprimat corect,insa tu m-ai inteles gresit.Eu nu ma agit si nici nu ma simt cu nici o musca pe caciula,doar ca nu imi place cum va comportati cu majoritatea din sectiunile Fifa
Imagine
the godfather
guru
guru

Mesajde Hordy » 8-Iul-2011, 23:48

Vreau să te corectez cu ceva. După virgulă se lasă un spaţiu. Am observat că niciodată nu foloseşti corect virgula. Te-am înţeles eu "greşit" pentru că nu ai făcut acolo acordurile corect. Dacă citeşti la rece ce ai scris o să vezi că se înţelege exact ce am inţeles eu.
Hordy
Fratele cel prost
Fratele cel prost

Mesajde NightCrawler » 9-Iul-2011, 17:42

ShAdY- scrie:Am un prieten care tocmai a terminat clasa 11 , daca ar fi dat BAC-ul la Matematica ar fi luat peste 9.5 , deci nu stiu de ce se plange toata lumea , eu m-am uitat peste subiect , sunt doar chestii ce le faci la Clasa , nimic de Olimpiada sau orice concurs extrascolar .
Imi pare foarte bine ca au pus camere de filmat in clase , sa isi dea lumea seama ca suntem o tara de Manelisti si Cocalari (cred ca e pleonasm ) .
Cred ca o sa ma completeze NightCrawler : si jucatori de FIFA ;)

Lumea se plânge pentru cam din acelaşi motiv pentru care o vulpe care nu poate să ajungă la un strugure, spune că strugurii sunt acri. :)
Am să te corecte în alt fel: suntem o ţară de imbecili. :)

AbSenT scrie:

Eu nu cred asa ceva,prin aceste cuvinte spui ca si Sylver este Cocalar deoarece a jucat FIFA.Fifa este un joc ca oricare altul:CS-ul si altele... :)

Tembelule, tu vezi jocurile astea ale copilăriei pe care le-am înşirat eu la semnătura voastră, în semn de protest faţă de semnăturile voastre idioate? Eh, jocurile alea dezvoltă o sumedenii de chestii la un copil. Dezvoltă imaginaţia, spiritul de echipă, noţiunea de fair-play (ca să fac o legătură cu jocurile voastre), te face să nu fi un introvertit şi multe, multe alte chestii ce ţin de psihologia omului. Pe când FIFA şi CS ce fac? Spune-mi tu că poate nu mă prind eu. :)

Da, să jigneşti este uşor. Mai ales dacă respectivul o merită. Nu se crede nimeni superior, dar, dacă e s-o iei pe d-astea, zic eu că-ţi sunt superior ţie. În zilele în care tu stai în casă şi te joci FIFA, eu poate sunt cu o gaşcă de prieteni la un grătar. Eh, ce fac eu e superior lucrului pe care-l faci tu. Comportamentul o să ni-l schimbăm atunci când o să meritaţi. Atunci când o să învăţaţi să scrieţi corect, să vorbiţi coerent şi oarecum inteligent şi tot aşa.

- şotron;
- ţurca;
- de-a v-aţi ascunselea;
- lapte gros;
- leapşa;
- miuţa;
- hoţii şi vardiştii;
- raţele şi vânătorii.

[ ... ]
NightCrawler
Omu' nopţii
Omu' nopţii

Mesajde AlessanDro` » 9-Iul-2011, 22:54

NightCrawler scrie:
AbSenT scrie:

Tembelule, tu vezi jocurile astea ale copilăriei pe care le-am înşirat eu la semnătura voastră, în semn de protest faţă de semnăturile voastre idioate? Eh, jocurile alea dezvoltă o sumedenii de chestii la un copil. Dezvoltă imaginaţia, spiritul de echipă, noţiunea de fair-play (ca să fac o legătură cu jocurile voastre), te face să nu fi un introvertit şi multe, multe alte chestii ce ţin de psihologia omului. Pe când FIFA şi CS ce fac? Spune-mi tu că poate nu mă prind eu. :)

Night sunt de acord cu tine,jocurile care le ai tu la semnatura chiar dezvolta imaginati si spiritul de echipa.Stiu asta deoarece le jucam si eu akm 1 an 2.Acum jucam foarte rar deoarece numai prea vor ceilalti :(
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni.
–Antoine de Saint Exupery

Iubesc cat traiesc si traiesc atata timp cat iubesc! :x :|

RESPECT FriendsForever! :x
AlessanDro`
BadBoy
BadBoy

Mesajde GEorgell » 11-Iul-2011, 19:59

mama cine m-a pus sa ma bag peste intelectuali scuzati-ma domnilor.. sunteti peste mine imi cer scuze ca m-am bagat in conversatia voastra inteligenta.. peste iq-ul meu...
eu doar mi-am spus parerea despre bac.. si nu despre voi.. daca spuneam despre voi aveati dreptul sa ma jigniti ...dar nu.. se vede ca aveti minte de copii prosti.. bft!
GEorgell

Mesajde GEorgell » 11-Iul-2011, 20:04

hordy scrie:Praf ai fost tu nu examenul. Ştiu foarte multe persoane care au luat note decente. Sincer să fiu până şi subiectele au fost mult sub ce primiserăm noi în generaţia mea. Eu cred că defapt praf nu au fost subiectele ...

inseamna ca ai copiat destul de bine incat nici nu ti-ai dat seama diferenta dintre subiecte in "generatia ta" .. si inca ceva.. au fost camere in sala nu ai putut sa te misti.. anii trecuti cand ai dat tu inteligentule bacul.. normal ca ai luat 8-9-10.. + subiect la romana gen basmul etc:) nu ai cum sa vb asa fara sa cunosti..suferintza ce esti :-?? L-)
GEorgell

Mesajde GEorgell » 11-Iul-2011, 20:08

Lumea se plânge pentru cam din acelaşi motiv pentru care o vulpe care nu poate să ajungă la un strugure, spune că strugurii sunt acri. :)
Am să te corecte în alt fel: suntem o ţară de imbecili. :)

se vede ca ai fost tinut cu lantul in casa de taicatu comunist.. ai incercat sa o combini regimul cu google da nu prea iti iese.. dute cu ceausescu in groapa!
GEorgell

Mesajde GEorgell » 11-Iul-2011, 20:11

si prefer sa incheiem discutia nu sa mai veniti cu texte de pe google... ca nu va crede nimeni.. ceau! :winner: :D
GEorgell

Următorul

Înapoi la ☠ Recycle Bin