avocata disparuta

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: karola, Amy, Diana22

avocata disparuta

Mesajde ella » 19-Sep-2007, 16:32

este atit de evident ca femeia nu a disparut in zare e saraca omorita si zace acolo unde o fi cred ca sufletul ei plinge cind isi vede copilul singur al nimanui cind nu ai mama nu ai nimic pe pamint mama cel mai sfint lucru pe pamint iar acest chioaca sia lasat copilul orafn.oare el crede ca d-zeu doarme?pai mai cioaca ai sa fii bintuit de sufletul ELODIEI pina inchizi ochii pe vecie si pregetestete sa dai explicatii si ei ,dar pina una alta politiei ,parintiilor care au facuto si unui intreg popor care stie de nenorocirea comisa.iti urez constiinta cit mai grea si sa ai sufletul greu toata viata ta.hai iesi la rampa vorba d-lui Lazarus si zii cum ai facut-o ca sanse nu mai ai stii asta?va rof sa cititi mesajul meu va pup.ella din madrid
ella

Reclame

miros de chimicale

Mesajde englezu » 25-Sep-2007, 22:17

se zicea ca din apartament iesea un miros puternic de chimicale..DACA CRIMINALU A PUS PE CORPUL AVOCATEI CEVA CHIMICALE SI DE ACEEA NU O GASESC CAINII??? ACESTI CLARVAZATORI AU IN ISTORICUL LOR CEVA DESCOPERIRI?
englezu
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

lazarus

Mesajde Vizitator » 26-Sep-2007, 00:15

Din nou lalaiala , ati prins pe Cioaca asta care nu are nici o pila bazata prin lumea interlopa si trageti tare pe el sa faceti audientza . De ce a lasat-o lazarus balta cu cazul de la Constantza >? Ca l-a pus mafia la punct . Ce caz imprtant a rezolvat Lazarus ? NICI UNUL , numai cu gainarii .Daca e ceva important , baga capul la cutie ca o fetitza .
Vizitator

Re: avocata disparuta

Mesajde ki » 26-Sep-2007, 00:43

ella scrie:este atit de evident ca femeia nu a disparut in zare e saraca omorita si zace acolo unde o fi cred ca sufletul ei plinge cind isi vede copilul singur al nimanui cind nu ai mama nu ai nimic pe pamint mama cel mai sfint lucru pe pamint iar acest chioaca sia lasat copilul orafn.oare el crede ca d-zeu doarme?pai mai cioaca ai sa fii bintuit de sufletul ELODIEI pina inchizi ochii pe vecie si pregetestete sa dai explicatii si ei ,dar pina una alta politiei ,parintiilor care au facuto si unui intreg popor care stie de nenorocirea comisa.iti urez constiinta cit mai grea si sa ai sufletul greu toata viata ta.hai iesi la rampa vorba d-lui Lazarus si zii cum ai facut-o ca sanse nu mai ai stii asta?va rof sa cititi mesajul meu va pup.ella din madrid

Somn usor!
ki

Re: miros de chimicale

Mesajde ki » 26-Sep-2007, 00:44

englezu scrie:se zicea ca din apartament iesea un miros puternic de chimicale..DACA CRIMINALU A PUS PE CORPUL AVOCATEI CEVA CHIMICALE SI DE ACEEA NU O GASESC CAINII??? ACESTI CLARVAZATORI AU IN ISTORICUL LOR CEVA DESCOPERIRI?

Acesti clarvazatori sa ne lase!
ki

In locul avocatei ...

Mesajde cioacanew » 26-Sep-2007, 00:47

dragii mei otv isti .. sincer daca ash fi in locul avocatei .. vash mai lasa 2 3 saptamani .. sa faceti audienta .. si apoi .. ash aparea .. atunci sunt curios cum atzi scoate voi dragi otv isti camesha?????

cred ca daca va da in judecata va ia cam tot .. si prosoapele lu lazarus :D:D:D:D:D .. si otv U si masini si tot ..
si apoi va angajeaza la ea sa lucratzi :D:D:D:D:D
succesc anchetishtilor .. mai ales hakeru de Lazarus .. tare simpatic mai e .....
cioacanew
n00b
n00b

acu .. trimite hakerii dupa mine

Mesajde cioacanew » 26-Sep-2007, 00:51

parcal vad pe lazarus acu .. ash vrea sa l injur putin .. sal agit sa ma caute .. poate ma gaseste .. si apare o emisiune la otv .. noua cu mine
:D:D::D:D
mai bine mai chematil pe Becali .. sa vedem ce mai e nou pe la el peacolo .. ca saraca fata asta .. avocata .. e departe ... se distreaza statzi voi linistitzi .. scuzati ortogragia domnu Lazarus .. da asha se scrie pe net .. ce sai faci .. si daca dau o declaratie la militzie tot asa am tendinzza sa scriu ce sai faci .. tasturile ashtia ....
cioacanew
n00b
n00b

Re: acu .. trimite hakerii dupa mine

Mesajde cioacanew » 26-Sep-2007, 01:01

cioacanew scrie:parcal vad pe lazarus acu .. ash vrea sa l injur putin .. sal agit sa ma caute .. poate ma gaseste .. si apare o emisiune la otv .. noua cu mine
:D:D::D:D
mai bine mai chematil pe Becali .. sa vedem ce mai e nou pe la el peacolo .. ca saraca fata asta .. avocata .. e departe ... se distreaza statzi voi linistitzi .. scuzati ortogragia domnu Lazarus .. da asha se scrie pe net .. ce sai faci .. si daca dau o declaratie la militzie tot asa am tendinzza sa scriu ce sai faci .. tasturile ashtia ....

mda bleah
cioacanew
n00b
n00b

Mesajde sorin1969 » 26-Sep-2007, 01:16

singur aproblema a dv domnilor care sunteti acuma in direct este ca din cauza amanuntelor nu vedeti esentialul , doamna avocata nu e moarta , si nu numai atat , a planuit si a aranjat sa faca 2 lucruri deodata : sa aranjeze pe domnul cioaca cu multi ani de puscarie (a inscenat pur si simplu crima , pete de sange , mister etc ) ce dracu ca doar avea studii juridice aprofundate era avocat de penal si stia la fel de bine ca cioaca va fi suspectat si mai ales stia ca nu va face raul pana la cap caci nu exista cadavru , si [e de alta parte a plecat in locatia stabilita dinainte cu ilie spp in care dupa ce acesta i-si va rezolva problema cu nevasta si misiunea din afganistan sa i se alature .luati urma si a banilor pe care i-i rula coana avocata si o sa aveti un triler perfect cu disparitie misterioasa si multe ingrediente siropoase .
pentru tine lazarus care esti ingust rau , cred ca nu mai poti sa dai inapoui acum caci ai fost partizanul unei crime de la inceput , ai tras la audienta si acuma schioapata treaba asta e , pacat de tine dar cred ca pui prea mult patos in treaba asta , te-a facut baiatu ala cu mailurile si stii de ce , pentru ca el fata de tine are oarece carte in cap si nu fanfaron .pa si meditati domnilor
sorin1969
n00b
n00b

Mesajde sorin1969 » 26-Sep-2007, 01:25

apropo de intrat in calculatorul tau draga luis lazarus mai pune si tu mana pe carte si mai citeste de calc ca esti varza si mai instaleaza 2 ,3 programe de protectie (te las pe tine sa descoperi ce sa instalezi sic) si dupa aia cu un bagaj mare in capul tau de fanfaron (garbage ) gunoi ca tu nu te-ai lipit de engleza dupa cum spui singur sa ne dai noua lectii de psihologie si cercetare a crimei si multe aberatii de care crede-ma sincer ca ,
copii de pe net fac glumite
sorin1969
n00b
n00b

Mesajde clarzazator? » 26-Sep-2007, 08:21

clarzazator? zici asa sunt aia clarzazatori nu clarvazatori... ca doara nu-s ei SATANA?
clarzazator?

Mesajde kamy_kam » 26-Sep-2007, 18:45

cand citesc ce posturi sunt pe aici raman mirata de cat de rai pot fi oamenii cu semenii lor! :(
jigniti realizatorii tv, jigniti persoane pe care nu le cunoasteti , luati totul in ras, intr-un caz atat de dramatic!
de ce nu lasati rautatea la portile forumului?
elodia poate e moarta, poate e vie, cine poate sti, astept cu nerabdare ca procurorii, politistii si judecatorii sa-si faca datoria, eu nu mi-am pierdut inca speranta in institutiile statului! :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 26-Sep-2007, 19:01

dar poti sa o faci in mod civilizat, aici nu are nimic de-aface comunismul, sa nu dam vina pt neputinta noastra pe comunism sau mai stiu eu eu pe cine!
de fapt bunul simt se invata de mic copil, dar se vede ca multi dintre noi avem sechele in aceasta privinta! :(
va las sa va exprimati in liniste si nestingherit, eu nu pot lupta cu cei ce nu inteleg ce inseamna a face asta in mod civilizat :(
by :)
chiar daca continuati in acelasi fel eu tot cred in buna dv cuvinta!:)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde Vizitator » 26-Sep-2007, 19:25

Kami tb sa intelegi un lucru organele de ancheta sunt total depasite de acest caz au facut greseli de la bun inceput . In cazul Elodiei fie ca ne place sau nu , avea o viata paralela care nu se baza de moralitate respect profesionalism sau alte virtuti nu noi o vorbim de rau ci corespondenta ei in care pb copilului care cade din patut este "inserata "ca un fapt divers , principalul subiect al acelui mesaj era evocarea amantului din Franta . Referitor la criticile care i se aduc lui Lazarus si le merita este total depasit incapabil sa fie obiectiv iar un jurnalist asta tb sa faca sa fie obiectiv el spune in fiecare zi aceiasi lucru si atat .
Vizitator

Mesajde Vizitator » 27-Sep-2007, 10:30

Cioaca unde esti ? Cioaca de ce nu intri cu mine in direct sa te fac praf ?
Cioaca esti un criminal ? Cioaca nu ai nici o sansa !!!!!!!! Si stii de ce ?
EU Luis Lazarus am spus asa , eu sunt marele investigator care mananc criminali pe paine si dezvalui secrete mai ceva decat Indiana Jones .
Eu nu-ti dau nici o sansa , nu te prezum ca nevinovat , ies la tabla ca un elev sarguincios care pe banii mei fac investigatii si alerg sa te declar pe tine VINOVAT !
Eu am relatie pe mrs. Iacob care mi-a spus mie ca ai schimbat cada din baie dar cada era schimbata de cand s-a renovat apartamentul , ai mancat perdeaua de la baie dar perdeaua era la mrs iacob si a uitat sa-mi spuna si asta , ai umplut casa de sange dar erau 3 picaturi care fara cadavru sunt =0, si mai mult esti dupa mine deja condamnat , nu mai ai nici o sansa caci asa spun eu marele detectiv . Si daca cineva spune altfel , lanseaza alata ipoteza chiar daca are mai multa experienta ca mine , e fost criminalist , poate sa dea in direct informatii si alte ipoteze decat cea a crimei , ies la tabla si mai reiau a mia oara acelasi lucru, Cioaca esti vinovat. Noi avem inca incredere in justitie domnule lazarus si dovada este ca acei judecatori nu au lasat sa se mai intample cea de-a 3-a eroare judiciara de la brasov , multumim asta democratiei si credem ca cel mai bun lucru care ni se intampla este ca dv . domnule nu sunteti anchetator pe bune sau judecator pe bune ci doar faceti ora de detectivi in direct pe otv . Sincer sunt cazuri in care am simtit alaturi de dv. ca aveati dreptate dar aici puneti prea mult suflet domnule lazarus si nu sunteti obiectiv , ati plecat pe o pista gresita si nu mai dati inapoi fara sa sifonati imaginea de infailibil .Pacat este vb de un om aici si mai este in contrapartida vb tot de un om care poate fi mort dar poate fi si bine mersi . SA lasam timpul si competenta celor care ancheteaza pe bune sa demonstreze ce fel de femeie era elodia si cioaca pe de o parte .
Sincer nu cred ca daca era duplicitara merita sa moara dar daca se va dovedi ca nu e moarta as vrea sa va vad in direct cerand scuze lui CIOACA caci cred ca sunteti constient ca daca e asa omul ala nu va fi prost sa nu va dea in judecata , eu asa as face , si va-s jupui de bani pana nu ve-ti mai putea sa respirati , v-as strica imaginea asa rau la tv incat sa nu mai aveti siguranta asta de a acuza si de a batjocori la adpostul unei camere de luat vederi . V-ati pus in locul lui ?
Eu ca si telespectator al otv spun ca daca este vinovat ar trebui condamnat pe viata dar ca ci cetatean care cred in democratie spun ca este nevinovat pana nu exista o condamnare finala asa ca va rog mai piano domnule luis .
Vizitator

Mesajde de`amoru`artei » 27-Sep-2007, 11:25

Nu stiu daca Elodia e sau nu moarta- dar ma intreb- daca nu e, cum va mai da fata cu lumea in momentul intoarcerii "acasa".
Va fi un caz Corina reloaded..Alta imagine distrusa public de hiene in cautarea unui sange proaspat, mereu altul.
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde sorin1969 » 27-Sep-2007, 11:29

Asta nu ca nu si-ar dori dar stiti cum se spune vrabia malai viseaza .
ARMELE NU UCID OAMENI , OAMENII UCID OAMENI !
sorin1969
n00b
n00b

Mesajde de`amoru`artei » 27-Sep-2007, 11:33

GHOST scrie:Bine draqu ca "lazi" nu e procuror ca se construia numai puscarii in tara asta... =((

Si crezi ca ar fi ceva gresit? Nu e nevoie de putina ordine si disciplina?
Prea si-o iau unii in cap ... :))
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde de`amoru`artei » 27-Sep-2007, 14:06

[-X In tara asta ar exista ordine si disciplina daca ne-am gandi mai mult la om, ca fiinta, si mai putin la bunurile materiale, respectiv goana neobosita de zi cu zi ...
Daca ne-am tolera, respecta, iubi unii pe altii- daca ne-am intelege, daca ne-am ajuta atunci cand am intampina o problema, daca nu ne-am intoarce spatele reciproc si "injunghia" cu prima ocazie...
Daca am starpi coruptia, daca nivelul de trai ar ajunge macar la limita decentului, daca guvernantii si-ar face treaba, daca puscariile ar fi pline cu cei care merita...

De abia atunci am putea spune ca suntem pe drumul cel bun.
Asa, nu putem decat sa luptam, fiecare cu ce arme are in dotare, impotriva acestei lumi, pentru a ne asigura ca vom avea un viitor.
Calitatea acestui viitor depinde numai de noi.
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde de`amoru`artei » 27-Sep-2007, 15:53

Domnule eu ofer solutii pentru a iesi din criza, nu fac referire la mine in mod special.

Toleranta-fata de semeni, de cel de langa tine, etc
Respect- evident, dupa propriul sistem de valori, insa, as adauga, mai ales pentru persoanele pe care nu le cunosti , implicit nu ai de unde sa stii daca merita sau nu respectul tau. Asculta-le, fa'ti o impresie, judeca, analizeaza si da verdictul competent.
Iubire- e mult prea profund sentimentul ca sa ti'l descriu in cuvinte.
Ajutor- in ce consta?- o mana intinsa celui care are nevoie de ea, un sfat pentru o persoana aflata la ananghie , o solutie intr'o perioada de criza, ceva care sa arate ca iti pasa si care sa te diferentieze de roboti.
Intelegere- face parte din procesul de ajutor, toleranta, respect.
Fa'te inteles si la randul tau asculta-i pe cei care au nevoie.

Ati tras niste concluzii total eronate la adresa persoanei mele. Dar nu ma mir. Superficialitatea va caracterizeaza.
Sa aveti o zi precum sufletul dumneavoastra.
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde de`amoru`artei » 27-Sep-2007, 21:00

GHOST scrie:in tara asta nu exista ordine si disciplina.....
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde murfatlar » 28-Sep-2007, 11:37

parol!
murfatlar
master
master

Mesajde kamy_kam » 28-Sep-2007, 16:17

ieri elodia ar fi implinit 39 de ani, o varsta superba, sper din toata inima ca intr-o zi sa se reintoarca acasa, pt copilasul ei, un copil fara mama o sa aiba mereu sufletul ranit fara sa stie de ce :(
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde Vizitator » 28-Sep-2007, 16:25

kami de ce nu faci o fundatie.... vad ca ai resurse de dragoste...vorbesti asa frumos incat ma plictisesti....
Vizitator

Mesajde kamy_kam » 28-Sep-2007, 16:29

asta e defectul meu, risc sa plictisesc cu dragostea mea, asa e , iubesc oamenii , chiar si pe cei care nu merita!
dar fiind un forum de opinie, va rog sa ma ignorati ca sa nu va mai plictisesc si-mi cer scuze!
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Următorul

Înapoi la Arhivă OTV