IUBITI SI "CAINII VAGABONZI"

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: karola, Amy, Diana22

IUBITI SI "CAINII VAGABONZI"

Mesajde tony » 3-Oct-2007, 20:50

STIMATE Mihai Constantinescu,persoana Dumneavoastra a fost,este si va fi o legenda VIE .Cu respectul cuvenit va doresc MULT succes in continuare /NU VA LASATI CALCAT IN PICIOARE !/
tony
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Brigitte » 3-Oct-2007, 21:12

pai dear Tony... cum sa-ti explic, cu tot respectul pe care il meriti, n-as vrea s-o iei cumva fereasca Dumnezeu personal, dar....

ermm... hm, cum sa-ti zic... in tara asta or'ce amarastean se chinuie, da din picioare, face un credit ipotecar, imobiliar, ceva... si isi incropeste un acoperis deasupra capului.... agreezi?

acum, sincer, nu gasesti nici o similitudine intre cazul lui Constantinescu si fabula "greierele si furnica" de Jean de la Fontaine??

dezbatem...?

;))
... i still love this city
Brigitte
geek
geek

Mesajde tony » 3-Oct-2007, 21:48

servus Brigitte , sunt perfect de acord cu tine si iti multumesc pentru amabilitatea de a interveni in acest subiect de discutie care ...lasand la oparte literatura...are scopul de a sensibiliza .
momentan raman aici si totusi :IUBITI SI CAINII VAGABONZI"
tony
n00b
n00b

Mesajde Brigitte » 4-Oct-2007, 14:32

servus back, Tony si thank u pentru post!

categoric cainii vagabonti sunt de iubit, si pisicile si orice alt sufletel napastuit din lume, dar... incerci cumva metafora pentru a-l intruchipa pe dl. Constantinescu?

paradoxul e ca unii artisti, liber-profesionisti, fac averi demne de luat in colimator de ilicit (chiar, mai exista?).... ma intreb pe ce huzureala s-or fi dus banutii domniei sale, care intre noi fie vorba, a avut in vremile lui de glorie, un venit mediu lunar considerabil mai substantial decat al nostru pus impreuna...?

nu ma interpreta eronat: sa-i dea primaria si maine, si azi casuta cu piscina si garaj, i don't care, dar incerc sa fac diferenta dintre omul de rand, sortit sa fie lefegiu si etern imprumutat pe la banci, fara tunuri extraordinare, si un om care a stiut ce inseamna sa ai bani!

cu totul exceptional, mai acum cativa ani, il vedeam invariabil pe dl Constantinescu fix in statiunea de la mare unde ma duceam si eu, fix in perioada pe care o alegeam si eu... stii ce? in fiecare an era cu alta pupaza, invariabil mult mai tanara decat el....

sa fie asta motivul unor cheltuieli nejustificabile?...

nu sunt rea, trust me... i'm just bitchy!
B-(
Brigitte
geek
geek

Mesajde Brigitte » 4-Oct-2007, 14:32

servus back, Tony si thank u pentru post!

categoric cainii vagabonti sunt de iubit, si pisicile si orice alt sufletel napastuit din lume, dar... incerci cumva metafora pentru a-l intruchipa pe dl. Constantinescu?

paradoxul e ca unii artisti, liber-profesionisti, fac averi demne de luat in colimator de ilicit (chiar, mai exista?).... ma intreb pe ce huzureala s-or fi dus banutii domniei sale, care intre noi fie vorba, a avut in vremile lui de glorie, un venit mediu lunar considerabil mai substantial decat al nostru pus impreuna...?

nu ma interpreta eronat: sa-i dea primaria si maine, si azi casuta cu piscina si garaj, i don't care, dar incerc sa fac diferenta dintre omul de rand, sortit sa fie lefegiu si etern imprumutat pe la banci, fara tunuri extraordinare, si un om care a stiut ce inseamna sa ai bani!

cu totul exceptional, mai acum cativa ani, il vedeam invariabil pe dl Constantinescu fix in statiunea de la mare unde ma duceam si eu, fix in perioada pe care o alegeam si eu... stii ce? in fiecare an era cu alta pupaza, invariabil mult mai tanara decat el....

sa fie asta motivul unor cheltuieli nejustificabile?...

nu sunt rea, trust me... i'm just bitchy!
B-(
Brigitte
geek
geek

Mesajde Brigitte » 4-Oct-2007, 14:34

... sorry... chiar nu stiu de ce de 2 ori.... :oops:
Brigitte
geek
geek

Mesajde Vizitator » 4-Oct-2007, 16:06

Si eu cred ca nu este de compatimit situatia artistului Mihai Constantinescu,dar a omului Mihai Constantinescu este.
Cu totii facem greseli,dar Statul Roman face acum cea mai mare greseala prin a repara efectul daunator al unei legi, din trecut, cu instituirea unei legi,in prezent, ce prejudiciaza o alta categorie sociala.
Stiu ca in aceste case nationalizate stau un numar de" Oameni sus pusi",dar cei mai multi locatari ai acestor imobile sunt oameni nevoiasi care risca sa-i tina companie domnului Constantinescu.
Si atunci,sunt de acord cu domnia sa cand afirma ca Legea 10 este inumana.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 4-Oct-2007, 16:09

Anonymous scrie:Si eu cred ca nu este de compatimit situatia artistului Mihai Constantinescu,dar a omului Mihai Constantinescu este.
Cu totii facem greseli,dar Statul Roman face acum cea mai mare greseala prin a repara efectul daunator al unei legi, din trecut, cu instituirea unei legi,in prezent, ce prejudiciaza o alta categorie sociala.
Stiu ca in aceste case nationalizate stau un numar de" Oameni sus pusi",dar cei mai multi locatari ai acestor imobile sunt oameni nevoiasi care risca sa-i tina companie domnului Constantinescu.
Si atunci,sunt de acord cu domnia sa cand afirma ca Legea 10 este inumana.

Editat de Dariana
Vizitator

Mesajde foxi » 4-Oct-2007, 19:55

Sesizati un om care a profitat de comunism!acum il regreta si mai vrea si mila!DD propune teledon..rusine!In tineretile lui constantinescu sa nu va spun cum o ducea de bine...!
nu incerca sa fii ce nu poti!
foxi
geek
geek

Mesajde Brigitte » 4-Oct-2007, 20:20

Tony, sincer... daca prin absurd s-ar organiza un mars de protest si de organizare a unei locuinte pentru dl Constantinescu, nu m-as duce...! tu te-ai duce?

din cate am inteles, proprietarii casei retrocedate, i-au pus la dispozitie doua apartamente ... de ce nu a acceptat?
Brigitte
geek
geek

Mesajde murfatlar » 5-Oct-2007, 08:53

7 ani m-am judecat cu mafia caselor si am reusit;nu te lasa Mihai!
ieri de ziua animalelor ce sa credeti ? la noi in C-ta cei de la ecarisaj ne-au luat niste catelusi pe care-i cresteam ptr a-i da cuiva la curte iar altor persoane le-a luat cateii din brate sub pretextul ca-s maidanezi,auzi minune! oamenii nu mai pot creste decit ciini de rasa, ceilalti hai sa-i omorim chiar daca avem acte ptr ei.
imi pun intrebarea ce se fac cu fondurile ptr ocrotirea animalelor deoarece in biobaze mor de foame si de tot felul de boli,ba mai mult noi le platim personal sterilizarea ni-i da cu acte si daca ni-i gasesc afara pe la plimbare ni-i ia,pe cind cei bolnavi de riie din parcuri sau de pe malul marii stau bine merci sa se chinuie pina le-o veni sfirsitul.

e o noau tactica de a mai face un ciubuc ptr ei;li s-a pus pata pe cartierul nostru culmea :aici sunt ciini ingrijiti si adopotati, stiu sigur ca noi vom plati ptr a-i recupera.....unde sa facem reclamatie ptr a impiedica asemenea practici?
murfatlar
master
master

Mesajde foxi » 7-Oct-2007, 09:12

Cainilor vagabonzi nu le ajunge un apartament,acum in uniune vor si ei case!Nu s-a spus ca o sa umble cainii cu case-n coada?
foxi
geek
geek

Mesajde murfatlar » 8-Oct-2007, 08:12

nu-ti plac cateii?

pe mine m-a intrigat ceea ce au facut javrele astea de hingheri,sunt asa de puturosi incit nu se incumeta in parcul Tabacarie unde se afla satul de vacanta sau pe malul marii sa nu alerge dupa cei vai de capul lor plini de riie;asa este mai usor sa-i ia pe cei care sunt ai locatarilor ptr a-si motiva salariul.
murfatlar
master
master

Mesajde foxi » 8-Oct-2007, 16:13

Cateii sunt dulci!oamenii sunt "caini" la suflet!!!
foxi
geek
geek

Mesajde murfatlar » 9-Oct-2007, 16:38

cit adevar graiesti!
murfatlar
master
master

Înapoi la Arhivă OTV