Elodia Ghinescu

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Mesajde BOGDANGEORGE » 11-Oct-2007, 20:04

Dane sa te ti tare, poti stringe bani din tara de la toti telespectatori pentru amenzile care ti le-a dat C.N.A. -ul chestia e ca mai au si ei dreptate ce naiba si tu cu copii pe acolo.
BOGDANGEORGE
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde BOGDANGEORGE » 11-Oct-2007, 20:07

Bai fratilor prea multe topicuri ,Elodia,Avocata,Cioaca, :)
BOGDANGEORGE
n00b
n00b

Mesajde Vizitator » 11-Oct-2007, 20:15

VAa rog frumos in seara astaavem "dovezi" noi de la domnul Iacob
Vizitator

Mesajde BOGDANGEORGE » 11-Oct-2007, 20:18

Nici un raspuns cu tinuta de politie ,procuratura tot amana raspunsul ce se intampla probabil nu au putut sa faca vreo manevra .
BOGDANGEORGE
n00b
n00b

Mesajde ANDY » 11-Oct-2007, 20:21

BOGDANGEORGE scrie:Nici un raspuns cu tinuta de politie ,procuratura tot amana raspunsul ce se intampla probabil nu au putut sa faca vreo manevra .

Cred ca daca nu era mediatizarea acestui caz Cioaca deja era si judecat
ANDY
geek
geek

Mesajde Vizitator » 11-Oct-2007, 21:31

Doamna aloooooooo Doamna nici un infractor nu-si ia ca fapta un omor,pentru tigari bani sau alte bunuri ,intradevar face un troc cu politia si mai ia si el 2,3 furturi.Dar de redus pedeapsa in nici un caz nu i se reduce.
Asta se intampla datorita legilor proaste deoarece codul penal da posibilitatea ca un detinut sa contopeasca pedepsele.
Exemplu:Unul e in puscarie condamnat la 4 ani pentru furt , face trocul zice si el da domne in data de cutare am furat asta ,eu sunt faptuitorul adica i-a AN-urile de la politie este judecat condamnat la ,za zicem trei ani ,el dupa aia se duce la instanta si contopeste pedepsele .Codul penal spune ramane la pedeapsa cea mai mare, adica tot aia pe care o avea si gata.
Sa faca astia legea ca in America adica 4ani+3ani...etc si sa vezi atunci An-uri la politie ,procurori incompetenti dar deocamdata traim in Romania

Buna seara la toata lumea
Vizitator

Mesajde Vizitator » 11-Oct-2007, 21:32

Anonymous scrie:Doamna aloooooooo Doamna nici un infractor nu-si ia ca fapta un omor,pentru tigari bani sau alte bunuri ,intradevar face un troc cu politia si mai ia si el 2,3 furturi.Dar de redus pedeapsa in nici un caz nu i se reduce.
Asta se intampla datorita legilor proaste deoarece codul penal da posibilitatea ca un detinut sa contopeasca pedepsele.
Exemplu:Unul e in puscarie condamnat la 4 ani pentru furt , face trocul zice si el da domne in data de cutare am furat asta ,eu sunt faptuitorul adica i-a AN-urile de la politie este judecat condamnat la ,za zicem trei ani ,el dupa aia se duce la instanta si contopeste pedepsele .Codul penal spune ramane la pedeapsa cea mai mare, adica tot aia pe care o avea si gata.
Sa faca astia legea ca in America adica 4ani+3ani...etc si sa vezi atunci An-uri la politie ,procurori incompetenti dar deocamdata traim in Romania

Buna seara la toata lumea
Vizitator

Mesajde ki » 11-Oct-2007, 21:45

SCENARIU:

1. Avocata era implicata in afaceri ilegale (spalare de bani, afaceri imobiliare) cu personaje periculoase (fie lume interlopa, fie persoane cu functii inalte din diverse zone profesionale)
2. Intervin anumite probleme si tipa este nevoita sa dispara din peisaj un timp. Ii comunica sotului, lapidar, ce urmeaza sa faca
3. El nu este de acord, insista sa afle detaliile afacerii si circumstantele care o forteaza sa plece o vreme. Ea, care-l desconsidera total, il ignora.
4. Urmeaza amenintari - el: daca pleci, te dau disparuta, adica fac valuri; ea: daca faci asta, compromiti afacerea si-o sa ai mari probleme, deoarece nu stii cu cine te pui
5. Tipa chiar pune in aplicare planul. El isi respecta promisiunea si o declara disparuta
6. Situatia se complica treptat, dupa cum atesta ancheta si desfasurarea impresionanta de forte (politie, procuratura, jandarmerie etc.)

Argumente:
1. Parintii Elodiei au fost deranjati de gestul politistului de a anunta disparitia fiicei lor (declaratia lui Cioaca: Socrul meu m-a intrebat "Ce e cu circul asta?" + afirmatiile parintilor Elodiei, suparati ca ginerele a anuntat disparitia fara sa se consulte cu ei)
2. Probele ce par plantate ulterior zilei in care el anunta oficial disparitia (pete sange casa, portbagaj, uniforma + obiectele gasite in padure etc.)
ki

Mesajde ANDY » 11-Oct-2007, 22:11

ki scrie:SCENARIU:

1. Avocata era implicata in afaceri ilegale (spalare de bani, afaceri imobiliare) cu personaje periculoase (fie lume interlopa, fie persoane cu functii inalte din diverse zone profesionale)
2. Intervin anumite probleme si tipa este nevoita sa dispara din peisaj un timp. Ii comunica sotului, lapidar, ce urmeaza sa faca
3. El nu este de acord, insista sa afle detaliile afacerii si circumstantele care o forteaza sa plece o vreme. Ea, care-l desconsidera total, il ignora.
4. Urmeaza amenintari - el: daca pleci, te dau disparuta, adica fac valuri; ea: daca faci asta, compromiti afacerea si-o sa ai mari probleme, deoarece nu stii cu cine te pui
5. Tipa chiar pune in aplicare planul. El isi respecta promisiunea si o declara disparuta
6. Situatia se complica treptat, dupa cum atesta ancheta si desfasurarea impresionanta de forte (politie, procuratura, jandarmerie etc.)

Argumente:
1. Parintii Elodiei au fost deranjati de gestul politistului de a anunta disparitia fiicei lor (declaratia lui Cioaca: Socrul meu m-a intrebat "Ce e cu circul asta?" + afirmatiile parintilor Elodiei, suparati ca ginerele a anuntat disparitia fara sa se consulte cu ei)
2. Probele ce par plantate ulterior zilei in care el anunta oficial disparitia (pete sange casa, portbagaj, uniforma + obiectele gasite in padure etc.)
ai dreptate dar tu crezi ca ea se mai poate intoace eu cred ca cei cu care era ea incurcata i-au facut deja de hac si acum probabil il ameninta pe Cioaca oricum ceva stie si el primul lucru care l-a facut a fost sa ia copilul de acolo
ANDY
geek
geek

Mesajde ki » 11-Oct-2007, 22:19

10 negri mititei scrie:
ki scrie:SCENARIU:

Argumente:
ai dreptate dar tu crezi ca ea se mai poate intoace eu cred ca cei cu care era ea incurcata i-au facut deja de hac si acum probabil il ameninta pe Cioaca oricum ceva stie si el primul lucru care l-a facut a fost sa ia copilul de acolo

Eu cred ca fraierul le-a incurcat planurile. Si mai cred ca are ceva asi in maneca, daca se complica situatia. Ceva de genul: ma incriminati, dau cartile pe masa. Spun asta pentru ca acum el chiar mi se pare relaxat. In plus, el de la inceput nu s-a agitat s-o caute. Nu era ingrijorat, ci revoltat.
Cat despre ea, e clar ca nu va mai aparea. Vie. O vor ucide, dar cadavrul nu poate aparea curand. Trupul trebuie sa fie in asa hal, incat o analiza sa nu poata demonstra cert data decesului (ea a fost ucisa mult dupa 30 august, data disparitiei, si asta l-ar dezincrimina pe Cioaca).
ki

UN FOARTE POSIBIL SCENARIU AL DISPARITIEI ELODIEI

Mesajde Razvan » 11-Oct-2007, 22:34

Buna seara d-le Diaconescu,ma numesc Razvan si am 17 ani.Urmaresc cazul Elodiei de la inceput si m-am gandit la un posibil scanariu asemanator unui film pe care l-am urmarit cu mult timp in urma.Din cate am inteles Elodia a fost implicata in afaceri imobiliare din lumea interlopa de ordinul miliardelor de euro.Elodia a "tras" prea mult din aceasta afacere si este cautata de lumea interlopa.Pentru a proteja familia aceasta si-a inscenat moartea cu discernamantul sotului si au pus la punct un plan pentru a pleka cu o suma foarte mare de bani din tara.Nu putea lua copilul cu ea pentru ca este dificil sa scoti un copil din tara;tutela copilului a fost trecuta pe parinti politistului;sotul fiind politist si-a pregatit alibi-ul perfect(telefoanele,urmele din casa,amanta);relatia cu spp-istul este o capcana pentru autoritati;acum sotul cedeaza nervos(tulburare de adaptare cu dispozitie mixta-->cum lucreaza in politie atunci?!);in curand acesta va iesi din peisaj si va parasi tara pentru a se intalni cu Elodia.
Multumesc anticipat si sper sa cititi aces posibil scenariu.[/b]
Razvan

Mesajde ki » 13-Oct-2007, 13:27

De ce naiba apar o sumedenie de topicuri avand acelasi subiect ? :-??
ki

Mesajde LordulCapdeMort » 13-Oct-2007, 20:29

urmaresc acest caz de la inceput ,este un caz deosebit de dificil ,sunt indicii care duc spre vinovatia lui Cioaca si altele care duc totusi spre nevinovatia lui
Unicul Capitan este Catalin Haldan
LordulCapdeMort
n00b
n00b

crima perfecta????

Mesajde Mihaela_A » 13-Oct-2007, 20:48

Corect: "indicii care duc spre vinovatia lui Cioaca si altele care duc totusi spre nevinovatia lui". Sau Cioaca chiar este criminalul si a facut multe greseli, din cauza "stresului" sau adevartul ucigas "insemineaza" probe. Oricum ar fi Cioaca este un ciudat.
Mihaela
Mihaela_A
n00b
n00b

Mesajde garide » 13-Oct-2007, 22:53

cine a chemat-o pe mama Elodiei cand s-a gasit lucrurile lui Cioaca? D. Lazarus, dute si te culca ca ai vazut multe filme si ia-o si pe excroaca asta blonda clarvazatoare ..... pffff...... mai lasati-ne cu ei
garide
n00b
n00b

Mesajde kamy_kam » 14-Oct-2007, 07:44

iar clarvazatori? :( dar de ce armata asta de clarvazatori nu a dat nic un indiciu pana acum?Imagine
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde de`amoru`artei » 14-Oct-2007, 08:09

ki scrie:De ce naiba apar o sumedenie de topicuri avand acelasi subiect ? :-??

Pentru ca unii se plictisesc teribil.
:-/
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde LordulCapdeMort » 14-Oct-2007, 11:30

garide scrie:cine a chemat-o pe mama Elodiei cand s-a gasit lucrurile lui Cioaca? D. Lazarus, dute si te culca ca ai vazut multe filme si ia-o si pe excroaca asta blonda clarvazatoare ..... pffff...... mai lasati-ne cu ei

sa stii tu ca ,clarvazatoarea aia blonda chiar a dat indicii care au dus la rezolvarea unui caz , asa cum a spus ea asa a fost ..am incredere k si acum va fi
LordulCapdeMort
n00b
n00b

Mesajde ANDY » 14-Oct-2007, 13:38

LordulCapdeMort scrie:
garide scrie:cine a chemat-o pe mama Elodiei cand s-a gasit lucrurile lui Cioaca? D. Lazarus, dute si te culca ca ai vazut multe filme si ia-o si pe excroaca asta blonda clarvazatoare ..... pffff...... mai lasati-ne cu ei

sa stii tu ca ,clarvazatoarea aia blonda chiar a dat indicii care au dus la rezolvarea unui caz , asa cum a spus ea asa a fost ..am incredere k si acum va fi

SI CEILALTI CLARVAZATORI AU DAT O MULTIME DE INDICII IN TRECUT DECI ...
ANDY
geek
geek

Mesajde LordulCapdeMort » 14-Oct-2007, 20:41

10 negri mititei scrie:
LordulCapdeMort scrie:

SI CEILALTI CLARVAZATORI AU DAT O MULTIME DE INDICII IN TRECUT DECI ...

da ,dar spre deosebire de alti ,asta chiar a ajutat la rezolvarea unui caz
LordulCapdeMort
n00b
n00b

Mesajde ANDY » 14-Oct-2007, 20:56

ce s-a intamplat cu bona ca nu mai inteleg nimic
ANDY
geek
geek

Mesajde murfatlar » 15-Oct-2007, 13:11

ori s-a ascuns ptr ca nu poate face fata situatiei si decit s-o dea in bara mai bine aut;ori.........!!!!!!!!!!!
murfatlar
master
master

Mesajde de`amoru`artei » 15-Oct-2007, 17:52

Acest subiect se inchide.
de`amoru`artei
guru
guru

Anterior

Înapoi la Arhivă OTV