Elodia & Cioaca: o mare farsa

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Elodia & Cioaca: o mare farsa

Mesajde Olssen » 20-Oct-2007, 00:41

La o partida de sah, de pe margine se vede mai bine dacat daca ai juca efectiv. Cazul Elodia a luat deja o turnura SF. La mijloc e vb. de o combinatie Elodia-Cioaca, unde Elodia stabileste regulile. Telul precis este inscenarea disparitiei Elodiei. Probabil ca Elodia, care este evident ca nu e sfanta, a extorcat niste bani din lumea interlopa sau de pe internet, iar acum se ascunde pt. propria sa protectie. Ideea este sa para ca ea ar fi fost ucisa din gelozie si astfel sa scape de urmaritori. Cioaca nu e asasin, dar stie si-i face jocul Elodiei, fiind si un pic naiv. Cioaca e doar o unealta, dar s-ar putea sa ia si el plasa. Elodia se ascunde, deci traieste.
Olssen
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde foxi » 20-Oct-2007, 11:34

Subscriu ideii tale!pentru o suma mare de bani,pot inscena orice!necazul mare este ca publicitatea asta facuta pe otv le cam incurca scenariul!se vor ascunde mai greu!
nu incerca sa fii ce nu poti!
foxi
geek
geek

Mesajde Vizitator » 20-Oct-2007, 13:42

eu nu prea cred in varianta asta ca cei doi au planuit-o , lucrurile au luat-o razna si nu cred ca este nimeni atat de nebun pe lumea asta sa riste puscarie pe viata doar sa isi stie nevasta in siguranta adica ea este prin Congo cu banii , bijuteriile si el aici e acuzat de toti , cred ca ar fi cedat psihic
Vizitator

Mesajde Vizitator » 24-Oct-2007, 20:38

si eu subscriu la ce-ai spus,iar in legatura cu facutul puscariei,e sigur ca nu se va intampla asta,atata timp cat o stie in viata.Fara cadavru nu il pot inchide si pe asta mizeaza.Oricum d-l lazarus imi aduce aminte de INCHIZITIE.Daca ar mai exista si in zilele noastre el s-ar identifica cu ea...
Vizitator

Mesajde foxi » 30-Oct-2007, 21:05

inchizitorul de fata,este o sluga a nebuniei proprii!
foxi
geek
geek

asa e

Mesajde mau » 3-Noi-2007, 19:46

Cata dreptate aveti.Deja,telenovela Cioaca este plictisitoare. Nici eu nu cred ca Elodia e moarta,pentru ca cineva fabrica aceste probe,poate chiar Lazarus,pentru a avea audienta...? Cine este sa zicem,destept sa ascunda un cadavru,pentru a nu fi gasit,si totodata prost,pentru a arunca probele incriminatorii la vedere ? Toata treaba asta este cusuta cu ata alba foarte groasa. Oricum,Lazarus este primul in topul prostiei.Habar nu are de probleme juridice,la fel si invitatii sai,majoritatea mari juristi,care nu cunosc nimic. Dar,partea proasta este ca totusi creeaza un curent de opinie in tara si lumea neinstruita il crede.
mau

asa e

Mesajde mau » 3-Noi-2007, 19:47

Cata dreptate aveti.Deja,telenovela Cioaca este plictisitoare. Nici eu nu cred ca Elodia e moarta,pentru ca cineva fabrica aceste probe,poate chiar Lazarus,pentru a avea audienta...? Cine este sa zicem,destept sa ascunda un cadavru,pentru a nu fi gasit,si totodata prost,pentru a arunca probele incriminatorii la vedere ? Toata treaba asta este cusuta cu ata alba foarte groasa. Oricum,Lazarus este primul in topul prostiei.Habar nu are de probleme juridice,la fel si invitatii sai,majoritatea mari juristi,care nu cunosc nimic. Dar,partea proasta este ca totusi creeaza un curent de opinie in tara si lumea neinstruita il crede.
mau

Mesajde kamy_kam » 3-Noi-2007, 20:09

uneori si tu gresesti ca in cazul de fata, ai trimis mesajul de 2 ori, sa sti ca il citim oricum ar fi, nu trebuie sa insisti [-X
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Ce spaga se mai da pt. a intra intr-un barou?

Mesajde Sherlock Holmes » 3-Noi-2007, 21:42

Un prieten de-al meu, avocat, imi zicea deunazi ca relatia politist-avocat e cea mai tare combinatie de stors bani din lumea interlopa si mi s-a parut logic. Ceva n-a mers undeva, ca interlopii tot interlopi sunt. Politist sef la ordine publica? Eu cred ca el avea informatia si-i ameninta ca-i infunda, iar Elodia ii "rezolva" legal, pana s-a enervat vreunul din interlopi si s-a hotarat sa-i potoleasca pe amandoi. Emisiune asta are si un scop educativ, chiar daca nu constituie obiectul emisiunii. Sa nu-i mai privim ca pe Dumnezeu, nici pe avocati, nici pe politisti. Avocatii, d.p.d.v. moral sunt compromisi de la inceputul carierei: stie toata Romania ca spaga minima pt. a intra intr-un barou de provincie este de 10 000 de euro. Oricum, merita, ca invata de toate acolo, inclusiv sexul oral. Cu politistii, stim poate si mai bine. Bafta! Asa ca totul este intre interlopi.
Sherlock Holmes

Mesajde foxi » 4-Noi-2007, 10:03

Se intampla ,ca mesajele sa nu apara,sa nu apara unde trebuie,sa nu se faca logarea!am patit si eu!
foxi
geek
geek

Mesajde kamy_kam » 4-Noi-2007, 10:04

ei, a fost o gluma :) , prea multa incrancenare :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde de`amoru`artei » 4-Noi-2007, 11:39

Fox, Fox, n-ai cum sa ratezi.
Te uiti sus- daca esti autentificat, vezi Iesire[foxi], daca nu, Autentificare.
Ce'i asa de greu? ;)
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde foxi » 4-Noi-2007, 20:45

Nu cred ca-i inteles!nu asta e problema!nu functioneaza totdeauna!ma crezi...analfabet?te inseli amice!
foxi
geek
geek

Mesajde de`amoru`artei » 4-Noi-2007, 22:06

Evident, evident amice. Se mai strica jucaria.
Daca o agasati mereu. Ar trebui sa aveti grija de forum , sa il iubiti, sa ii pregatiti micul dejun dimineata etc.
Si cand colo, voi ce faceti? Sariti pe el la cu prima ocazie.
Nu-i frumos. [-X
de`amoru`artei
guru
guru

Sado-maso

Mesajde Olssen » 5-Noi-2007, 00:28

Ma gandeam si la varianta aia lansata de un psiholog, ca Elodia ar fi sado-maso. Stiu binisor germana si sunt logat pe un forum al unei universitati din Germania. Odata m-am trezit cu un email, de la un sado-maso (sm se prescurteaza ei) austriac. Nu m-am prins din prima ca era sm. Tipul vroia sa caute o romanca de-a noastra, pe care o cunoscuse pe net si care se dadea sm ca el. Austriacul, fraier, ii trimisese si niste lovele. Faza era ca tipa nu mai ajungea in Austria. Atunci austriacul mi-a zis tot. M-a convins sa ma interesez de tipa. Era o studenta din Iasi, care facea rost de bani cu astfel de tertipuri si o mare escroaca. Atunci am studiat mai bine cateva detalii despre sm. In adresele lor de e-mail, au cuvintele real, slave sau master (ex. real2slave4). Cred ca si cifrele inseamna ceva. (Asa mai afla si anchetatorii cate ceva despre sm). Acesti sm par normali la prima vedere, dar daca intri in amanunte o iau pe aratura, adica eu cred ca pot deveni periculosi. L-am abandonat pe austriac, amrefuza si banii promisi pt. a-i da informatia despre escroaca lui si mi-am schimbat adresa. Ce v-am zis e info.
Olssen
n00b
n00b

Mesajde foxi » 6-Noi-2007, 10:13

Acesti sado-maso,nu prezinta un pericol pt. cei care nu practica!cei care practica,daca o fac intre ei si nu deranjaza,e problema lor!optiunea lor!
foxi
geek
geek

Mesajde Olssen » 6-Noi-2007, 12:22

Hmmm! Am dubii cu privire la parerea ta. De regulă, o doagă sărită mai disloca si altele.
Olssen
n00b
n00b

Elodia isi scrie memoriile

Mesajde Olssen » 6-Noi-2007, 12:41

Eu tot cred ca Elodia traieste, ascunsa sau sechestrata. Prefer sa cred ca e ascunsa si isi scrie memoriile. Dupa publicare ar deveni, unul dintre cei mai bogati oameni din Romania dupa cata mediatizare s-a facut. Plus ceva daune de la mass-media. E vb. de milioane de euro. Merita pt. banii astia, iar castigul ar fi cert. Cristi Cioaca nu accepta testul cu detectorul de minciuni daca chiar era criminal. Rezultatul testului este clar, nu a ucis-o dar stie ceva legat de disparitia ei.
Olssen
n00b
n00b

Înapoi la Arhivă OTV