Implinirea PROFETIILOR BIBLICE sub ochii nostri!

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Implinirea PROFETIILOR BIBLICE sub ochii nostri!

Mesajde FINEAS » 5-Noi-2007, 18:03

CUM POTI VEDEA O PROFETIE ?

DOAR PRIN IMPLINIREA EI ...deci nu putea IOAN vorbi ptr.prezent (referitor la cele 7 biserici)..ci ptr.viitor ...citeste cu atentie APOCALIPSA...el era IN DUHUL DECI AVEA VIZIUNI PROFETICE...!!

8. Eu am auzit, dar n-am înţeles; şi am zis: "Domnul meu, care va fi sfârşitul acestor lucruri?"
9. El a răspuns: "Du-te Daniele! Căci cuvintele acestea vor fi ascunse şi pecetluite până la vremea sfârşitului.
10. Mulţi vor fi curăţiţi, albiţi şi lămuriţi; cei răi vor face răul, şi nici unul din cei răi nu va înţelege, dar cei pricepuţi vor înţelege.

25. Vor fi semne în soare, în lună şi în stele. Şi pe pământ va fi strâmtorare printre neamuri, care nu vor şti ce să facă la auzul urletului mării şi al valurilor;
26. oamenii îşi vor da sufletul de groază, în aşteptarea lucrurilor care se vor întâmpla pe pământ; căci puterile cerurilor vor fi clătinate.
27. Atunci vor vedea pe Fiul omului venind pe un nor cu putere şi slavă mare.

AS VREA SA FIM ATENTI LA ACESTE SEMNE ....

atentie la cuvantul ATUNCI .........

34. Luaţi seama la voi înşivă, ca nu cumva să vi se îngreuieze inimile cu îmbuibare de mâncare şi băutură, şi cu îngrijorările vieţii acesteia, şi astfel ziua aceea să vină fără veste asupra voastră.
35. Căci ziua aceea va veni ca un laţ peste toţi cei ce locuiesc pe toată faţa pământului.

ATENTIE LA IMBUIBARE ....

cand s-a mai desfatat omul atat de mult/? ...SUPERMAGAZINELE ...se golesc instantaneu ..!!

30. Atunci se va arăta în cer semnul Fiului omului, toate seminţiile pământului se vor boci, şi vor vedea pe Fiul omului venind pe norii cerului cu putere şi cu o mare slavă.
31. El va trimite pe îngerii Săi cu trâmbiţa răsunătoare, şi vor aduna pe aleşii Lui din cele patru vânturi, de la o margine a cerurilor până la cealaltă.

ASTAZI SE IMPLINESTE ACESTA SCRIPTURA !!

37. Cum s-a întâmplat în zilele lui Noe, aidoma se va întâmpla şi la venirea Fiului omului.
38. În adevăr, cum era în zilele dinainte de potop, când mâncau şi beau, se însurau şi se măritau, până în ziua când a intrat Noe în corabie,
39. şi n-au ştiut nimic, până când a venit potopul şi i-a luat pe toţi, tot aşa va fi şi la venirea Fiului omului.

Citat:
În ultimele zile, în termometre s-au strâns nu mai puţin de 35 de grade Celsius, temperatură neobişnuită pentru această perioadă anului.

Oraşul este topit de căldură, iar oamenii încearcă în fel şi chip să se răcorească. "Acesta este doar începutul!", susţin meteorologii, care avertizează că lunile de vară din acest an vor fi extrem de fierbinţi.(TEMP DE PANA LA 45 GRADE)
...STIRI ACTUALE ...

SA VEDEM CE ZICE SCRIPTURA DESPRE CALDURA .

7. Şi am auzit altarul zicând: "Da, Doamne Dumnezeule, Atotputernice, adevărate şi drepte sunt judecăţile Tale!"
8. Al patrulea a vărsat potirul lui peste soare. Şi soarelui i s-a dat să dogorească pe oameni cu focul lui.
9. Şi oamenii au fost dogoriţi de o arşiţă mare, şi au hulit Numele Dumnezeului care are stăpânire peste aceste urgii, şi nu s-au pocăit ca să-I dea slavă. APOC 16.
Ultima oară modificat de FINEAS pe 5-Noi-2007, 18:44, modificat 1 dată în total.
FINEAS
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde patricia one » 5-Noi-2007, 18:27

nostri se scrie doar cu un "i"!
patricia one
guru
guru

Puncte de reputaţie: 0

Mesajde de`amoru`artei » 5-Noi-2007, 19:51