despre recuperatorii EOS

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

despre recuperatorii EOS

Mesajde Stavros » 15-Iul-2007, 18:58

pe acesti recuperatori puteti sa ii potoliti in felul urmator :
1.la telefon sa ii luati la misto ! nu uitati ca daca ei simt ca sunteti slabi si ca va este frica atunci ei se bucura ca au mai gasit un fraier care sa puna botul.
2. Contract Connex:

6. Intarzieri la efectuarea de plati
6.1 Pentru sumele neplatite la termen Clientul va plati penalitati de 1% pentru fiecare zi de intarziere cu titlu de daune moratorii pana la plata intregii sume. MobiFon isi rezerva dreptul de a solicita daune compensatorii pentru acoperirea intregului prejudiciu cauzat de intarzierea la plata de catre Client. orice suma neplatita la timp va fi platita de Client in Lei la cursul oficial de schimb Leu/Dolar de la data efectuarii platii. De asemenea, MobiFon poate cere Clientului sa plateasca in avans in contul urmatoarei facturi daca platile datorate de Client catre MobiFon depaseste o suma echivalenta unui credit acordat de MobiFon intr-un cuantum stabilit de acesta.

3. Legea 469/2002

Art. 4. - (1) Ă�n contractele încheiate părţile contractante vor prevedea ca, în cazul neîndeplinirii în termen de 30 de zile de la data scadenţei a obligaţiilor prevăzute la art. 3 alin. (1), debitorii să plătească, în afara sumei datorate, penalităţi pentru fiecare zi de întârziere.
(2) Ă�n contractele comerciale dintre părţile contractante, indiferent de forma în care acestea se încheie, în afara penalităţilor contractuale prevăzute la alin. (1), pentru compensarea prejudiciului suferit de către creditor ca urmare a îndeplinirii cu întârziere sau a neîndeplinirii obligaţiilor asumate de debitor, se pot include şi daune-interese pentru neexecutarea totală sau parţială a contractului, sub forma daunelor moratorii sau a celor compensatorii.
(3) Totalul penalităţilor pentru întârziere în decontare, prevăzute la alin. (1) şi (2), nu poate depăşi cuantumul sumei asupra căreia sunt calculate, cu excepţia cazului în care prin contract s-a stipulat contrariul.

3. ORICE datorie mai veche de 3 ani SUNT REPSCRISE !

facand asa ceva si lunadu-va putin si de "mamele lor" atunci nu o sa va mai sune NICIODATA !
Stavros
geek
geek

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Rebel » 16-Iul-2007, 23:14

Ce dreack zici ma acolo?
Aha...esti un sarac.
Rebel
n00b
n00b

Mesajde Dandy Ackonescu » 18-Iul-2007, 16:34

Acest ghid este destul de interesant incat sa merite o emisiune speciala cu premii si fete desuchete. Mersi de idee Stavros.
Dandy Ackonescu
n00b
n00b

Mesajde Cetăţeanul Turmentat » 18-Iul-2007, 18:25

domnu' Diaco*hâc*nescu. Dumniavoastră o să... *hâc* o să... *hâc* invitaţi şi victimilie recupieratorilor?[/i]
Şi d-atunci, care va să zică, eu dau scrisoarea după andresă. Dacă nu găsesc andrisantul, scriu pe ea cu plaivaz: "adrisantul necunoscut", ori "nu se află", ori "mort", care va să zică fiecare după cum devine... dar dacă găsesc andrisantul, i-o dau andrisantului... Bunioară acuma... Eu am găsit alaltăieri, în învălmăşeala de la primărie, o pălărie...
Cetăţeanul Turmentat
pro
pro

Mesajde emi25 » 18-Iul-2007, 19:15

mai, da caghebeu' te mai cheama sau tea uitat pe aici ?
emi25
master
master

Mesajde mi'am uitat useru' » 24-Iul-2007, 01:43

Emi si tu imi pari interesant.
mi'am uitat useru'
n00b
n00b

Mesajde sandokan » 13-Iun-2009, 15:30

INVIDIE