SASE..............VINE GHEORGHE.........petrica

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

SASE..............VINE GHEORGHE.........petrica

Mesajde mara vlad » 14-Iun-2008, 20:14

o sa fie faina seara........ :++: :++: :++: ,P.S::"marele iliuta" a prezis pentru azi ,sambata gasirea elodiei,care-i baiul pan'la urma?unde-i elodia?
...o zi fara un zambet e o zi pierduta....!
mara vlad
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde murfatlar » 16-Iun-2008, 10:35

chiar trebuie sa crezi tot ce spune Iliuta? nu esti naiva...lasa-l sa -si faca si le jocul,asa ne mai destindem.
declaratiile fam interlope ajung sa ne plictiseasca. [:-P [:-P [:-P
murfatlar
master
master

Mesajde mara vlad » 16-Iun-2008, 12:05

murfatlar scrie:chiar trebuie sa crezi tot ce spune Iliuta? nu esti naiva...lasa-l sa -si faca si le jocul,asa ne mai destindem.
declaratiile fam interlope ajung sa ne plictiseasca. [:-P [:-P [:-P
...................pai tocmai ca nu credeam si nu cred nimik de genul asta ,in schimb da,distractia e tare =)) =)) =)) P.S/azi cica e ziua lunatecei de magda,poate ii face elodia un cadou,SURPRIZA,un sac............... O-( O-( O-(
...o zi fara un zambet e o zi pierduta....!
mara vlad
n00b
n00b

Mesajde murfatlar » 17-Iun-2008, 17:53

eeiii ,nu fi casapa! doamne iarta-ne!
fata asta cu inteligenta nativa trebuiqa sa invete,sa stie ce-i valoarea si sa nu se vinda oricui.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 6-Iul-2008, 16:20

D-le PETRICA .d-voastra care sunteti om de televiziune cu atata experienta,faceti ceva si stopati prostia intretinuta in direct de Dan Diaconescu!Cand nu are o inculta invitata,ne baga glume de proasta calitate cu ,,marele,,actor Fatu(care ar da bine la o emisiune de divertisment ),ba ne intoxica cu toate miresele proaste si urate (chipurile rascumparare),nu mai inteleg nimic,pe ce lume traim,acceptarea tacita a lui Diaconescu de a accepta sa va jigneasca pe d-voastra si pe altii care meritati respect(daca nu va respecta cultura,cel putin ar putea sa va respecta varsta)de la toti alde neica nimeni,deveniti vedete peste noapte.
Noi o parte din telespectatori ne simtim lezati in drepturile noastre.
O televiziune indiferent de ce natura este(privata sau publica)conform legii nu are dreptul sa faca ce vrea,este obligata sa informeze corect populatia,nu are voie sa incurajeze prostia,incultura ci rolul ei este acela de a combate toate astea.
Noi o parte din telespectatori am ajuns la limita suportabilului,nu mai putem sa acceptam asemenea emisiuni,iar sintagma ,,nu va convine schimbati postul,, nu tine,ci Diaconescu ar trebui sa faca unele schimbari,altfel noi ne vom adresa forumurilor superioare ,deoarece asta nu se mai poate numi televiziune ci...cu totul altfel.
Tot respectu pentru d-voastra!
Vizitator

Mesajde murfatlar » 7-Iul-2008, 11:36

d-l petrica Gheorghe sa ne povesteasca cum a ciordit aparatura din televiziune romana ptr a- si face studiou ;nebun si mahalagiu este de o viata,
ce mare realizator este? ia dupa net imagini pe care le comenteaza nevasta-sa?( ea chiar este desteapta) asta puteti sa faceti si voi daca aveti un studiou si un contract de promovare la o televiziune.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 7-Iul-2008, 22:47

ORICE AI ZICE NU CRED CA A FURAT MAI MULT CA ALTII.
Tot respectul pentru dl.Petrica,oamenii de valoare sunt pe cale de disparitie pe cand prostii si excrocii,analfabetii,agramatii,se ridica cat mai sus.
De ce?
poate ne lamuresti tu murfatlar.
Vizitator

Mesajde murfatlar » 8-Iul-2008, 17:29

Anonymous scrie:ORICE AI ZICE NU CRED CA A FURAT MAI MULT CA ALTII.
Tot respectul pentru dl.Petrica,oamenii de valoare sunt pe cale de disparitie pe cand prostii si excrocii,analfabetii,agramatii,se ridica cat mai sus.
De ce?

ce om de valoare-i asta? care nu doreste decit scandal? precum la el in satra? 8-} 8-} 8-}
cind Magda si fratele ei faceau efortori ptr a se impaca , Petrica :evil: :evil: :evil: ca un ordinar il indemna pe principalul element negativ din viata Magdei sa nu-si ierte fiica,ce parinte este asta?
ce mult imi doresc sa-l vad in asemenea situatii.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 8-Iul-2008, 17:31

murfatlar scrie:
De ce?

ce om de valoare-i asta? care nu doreste decit scandal? precum la el in satra? 8-} 8-} 8-}
cind Magda si fratele ei faceau efortori ptr a se impaca , Petrica :evil: :evil: :evil: ca un ordinar il indemna pe principalul element negativ din viata Magdei sa nu-si ierte fiica,ce parinte este asta?

MURFATLAR,i-ti place magda?
spunene sa stim cum stam,sa intelegem de ce ii iei apararea.
Vizitator

Mesajde murfatlar » 8-Iul-2008, 17:55

Anonymous scrie:
murfatlar scrie:
De ce?

MURFATLAR,i-ti place magda?
spunene sa stim cum stam,sa intelegem de ce ii iei apararea.

sunt mamica si bunica puiule sau puicuta.
asa-s construita ptr a indrepta pe cel care greseste si a eradica infractionalitatea; nu vreau ca nepotelul meu sa traiasca in teroare,nu uita si infractorii fac pui si asa ii vor educa.
nu suport sa bati un ciine darmite sa chinui un om; crede-ma cunosc ft multe din viata interlopilor si la a contribuit Tolea.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 8-Iul-2008, 22:16

Ce zici murfatlar de comportamentului brunetei Mihaela,este un comportament normal al unui om de televiziune in direct,sa jigneasca oamenii si chiar colegii(mai in varsta) de cele mai multe ori?
Tu care esti mamica si bunica ,poate ne explici si noua sa putem intelege si sa ne putem adapta la stilul asta de mahala,ca sincer tare greu e sa suporti si sa accepti asa ceva.
Astept parerea ta.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Iul-2008, 22:20

intrebati-o pe ilustra fufa care isi lauda atat sora cea blonda "studenta la drept" si "casatorita " cu un judecator, cand a dat bacul si daca l-a si luat... informatii gasiti pe site-ul edu.ro, bac 2007. Si sa mai plece acasa, ca ne-a disperat... Sper ca cel mic sa nu aiba de-a face cu o asemenea mama cu chilotii la vedere prin media...
Vizitator

Mesajde Vizitator » 8-Iul-2008, 22:27

oare diaconescu nu observa comportamentul brunetei lui angajate,parca moise se numeste(cealalta nu merita sa vorbesc despre ea,e deja cantitate neglijabila,urmand-o in curand aceasta ,,mare jurnalista,,bruneta)?
la inceput aceasta jurnalista avea o......... .cu pulovar pana-n gat ,acum asistam la tate goale in direct,etc,saraca doar s-o uita si la ea cineva.
cred ca si asta a fost traumatizata ,iar acum a devenit traumatizanta.
Vizitator

Mesajde murfatlar » 10-Iul-2008, 17:36

Anonymous scrie:Ce zici murfatlar de comportamentului brunetei Mihaela,este un comportament normal al unui om de televiziune in direct,sa jigneasca oamenii si chiar colegii(mai in varsta) de cele mai multe ori?
Tu care esti mamica si bunica ,poate ne explici si noua sa putem intelege si sa ne putem adapta la stilul asta de mahala,ca sincer tare greu e sa suporti si sa accepti asa ceva.
Astept parerea ta.

sare calul! mahala draga; nu stiu ce jurnalism fac astia!
mai degraba "tzatizsm"
murfatlar
master
master

Mesajde murfatlar » 10-Iul-2008, 17:38

Anonymous scrie:oare diaconescu nu observa comportamentul brunetei lui angajate,parca moise se numeste(cealalta nu merita sa vorbesc despre ea,e deja cantitate neglijabila,urmand-o in curand aceasta ,,mare jurnalista,,bruneta)?
la inceput aceasta jurnalista avea o......... .cu pulovar pana-n gat ,acum asistam la tate goale in direct,etc,saraca doar s-o uita si la ea cineva.

nu cunosc pe ce criterii sunt angajate; sunt jalnice ft multe jurnaliste de la ft multe televiziuni.
sa nu-ti povestesc ce curve sunt;le-am cunoscut la Colegiul de Aparare.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 10-Iul-2008, 18:15

murfatlar scrie:
Anonymous scrie:oare diaconescu nu observa comportamentul brunetei lui angajate,parca moise se numeste(cealalta nu merita sa vorbesc despre ea,e deja cantitate neglijabila,urmand-o in curand aceasta ,,mare jurnalista,,bruneta)?

nu cunosc pe ce criterii sunt angajate; sunt jalnice ft multe jurnaliste de la ft multe televiziuni.

De data asta suntem de aceeasi parere!
Vizitator

Mesajde murfatlar » 12-Iul-2008, 13:43

Anonymous scrie:
murfatlar scrie:

De data asta suntem de aceeasi parere!

avem aceleasi principii, deosebirea intre noi este ca-s mai in virsta si incerc din rasputeri sa-i inteleg ptr a-i recupera.
nu-i putem lasa in mizerie,stii de ce insist pe Magda? ea-i MAMA si mama este pionul principal in viata copilului.
m-ai inteles? in rest mai fac si eu caterinca ;))
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 2-Aug-2008, 14:52

murfatlar scrie:

LA OTV. MAJORITATEA angajatilor sunt cretini sau imbecili.....asa cum este si dd.un nesimtit.

dar mai apar si catva care au capu pe umeri ........ :++: :++: :++: :++: :++: :++:
Vizitator

Mesajde Vizitator » 2-Aug-2008, 22:44

DOAMNE CUM POT STAI , TREI OAMENI CU PREGATIRE PADIU ,PETRICA SI CEZAR , CU ,O MURATURA CA MAGDA . SINCER SI CAND VORBESTE PROVOACA GREATA DAR SA O MAI VAD. ESTE DE TOT KK :jail: 8-}
Vizitator

Mesajde Vizitator » 2-Aug-2008, 23:12

Anonymous scrie:DOAMNE CUM POT STAI , TREI OAMENI CU PREGATIRE PADIU ,PETRICA SI CEZAR , CU ,O MURATURA CA MAGDA . SINCER SI CAND VORBESTE PROVOACA GREATA DAR SA O MAI VAD. ESTE DE TOT KK :jail: 8-}

NU inteleg de ce faceti asta o drama cu acesta aratare este plin show-bizul si audio vizualul de astfel de specimene una in plus sau in minus nu mai conteaza . si mai scutiti-ma cu chestia aia mama pionul.... sau copilarie nefericita , ce sa invete acel copil de la o astfel de lepra sau ce este singura care a avut o copilarie nefericita sa fim seriori iar de salvat nu o va salva nimeni atata timp cat ea este foarte incantata de calitatile si principiile ei ( ce gluma buna ) . Nu o intereseaza decat sa acceada intr-un anumit mediu cel al "vip-urilor " si daca va fi nevoie va veni sa ne explice cum la omorat Tolea pe Kennedy si la ingropat pe la Fagaras ( cca nu cred ca stie cand a murit domnul ala sau cine a fost )
Vizitator

Mesajde Martinela » 2-Aug-2008, 23:45

Nu au de ales acum este angajata OTV si asta e.

Dle Petrica daca atunci cand presa a anuntat gasirea a doua cadavre apartinand unor tinere si arestarea preventiva a presupusului criminal OTV facea ce a facut si cand a inceput serialul "Elodia" adica dadea fuga in teren sa faca investigatii poate mai descoperea un ceva oricat de mic. Dar OTV ce facea? Dl. DD si invitatii dansului comentau acest caz cu cea mai in masura sa le stie pe toate...Margareta lu Tolea care printre picaturi a vorbit si despre succesele ei pe linie profesionala cum ar fi videoclipul cu Ogica, marele Ogica fiind si el prezent in studiou si asa Dl DD si-a frecat palmele fericit ca a reusit sa ne enerveze pe noi aceia care asteptam o cat de mica ancheta a OTV. A mai fost si tiganeala Margaretei cu Dna Maria si altele fara legatura cu cazul Elodia sau cel al tinerelor gasite moarte. In timp ce presupusul criminal spunea ca a omorat trei femei nu doua la OTV inertie totala. Tot Margareta cu ale ei! Ba nu mai era un mare semn de intrebare pe poza Elodiei. A mers cineva in vreunul din locurile pomenite in presa asa de curiozitate? Daca da poate vedem si noi reportajul realizat.
Poate nu este vinovat acel baiat . Nu sa-i caute vinovatia sau nevinovatia trebuia sa faca OTV ci o ancheta jurnalistica cat de mica. Un mers la fata locului si gaseau si cu cine sa discute.
N-a facut-o Dl. Lazarus, sau poate a facut-o, n-a facut-o Dra Mihaela, dar oare a facut-o cineva din OTV?
Si atunci de ce va mirati ca s-a "deviat" mersul serialului? Era suficient de constructiva polemica celor doua "tabere" care discutau cazul Elodia. Acceptarea Magdei chiar si cand multi telespectatori spuneau ca nu este locul ei acolo si ca nu stie nimic despre caz mai rau v-a incurcat.
Ce a adus Magda nou in aceasta ancheta? Un show de prost-gust!
Regret sa spun dar cu astfel de salariate Dl. DD s-ar putea sa ajunga la fel ca Dl. Tuca doar cu un trust de presa .Mie mi-au placut emisiunile amandoura dar de la un timp Dl.DD chiar exagereaz cu aceasta Magda.
Si iata s-a ajuns ca echipa OTV sa stea pe langa cei care cauta cadavrul Elodiei ca simpli reporteri de stiri. Pacat, mare pacat!
Martinela

Mesajde Martinela » 2-Aug-2008, 23:46

Nu au de ales acum este angajata OTV si asta e.

Dle Petrica daca atunci cand presa a anuntat gasirea a doua cadavre apartinand unor tinere si arestarea preventiva a presupusului criminal OTV facea ce a facut si cand a inceput serialul "Elodia" adica dadea fuga in teren sa faca investigatii poate mai descoperea un ceva oricat de mic. Dar OTV ce facea? Dl. DD si invitatii dansului comentau acest caz cu cea mai in masura sa le stie pe toate...Margareta lu Tolea care printre picaturi a vorbit si despre succesele ei pe linie profesionala cum ar fi videoclipul cu Ogica, marele Ogica fiind si el prezent in studiou si asa Dl DD si-a frecat palmele fericit ca a reusit sa ne enerveze pe noi aceia care asteptam o cat de mica ancheta a OTV. A mai fost si tiganeala Margaretei cu Dna Maria si altele fara legatura cu cazul Elodia sau cel al tinerelor gasite moarte. In timp ce presupusul criminal spunea ca a omorat trei femei nu doua la OTV inertie totala. Tot Margareta cu ale ei! Ba nu mai era un mare semn de intrebare pe poza Elodiei. A mers cineva in vreunul din locurile pomenite in presa asa de curiozitate? Daca da poate vedem si noi reportajul realizat.
Poate nu este vinovat acel baiat . Nu sa-i caute vinovatia sau nevinovatia trebuia sa faca OTV ci o ancheta jurnalistica cat de mica. Un mers la fata locului si gaseau si cu cine sa discute.
N-a facut-o Dl. Lazarus, sau poate a facut-o, n-a facut-o Dra Mihaela, dar oare a facut-o cineva din OTV?
Si atunci de ce va mirati ca s-a "deviat" mersul serialului? Era suficient de constructiva polemica celor doua "tabere" care discutau cazul Elodia. Acceptarea Magdei chiar si cand multi telespectatori spuneau ca nu este locul ei acolo si ca nu stie nimic despre caz mai rau v-a incurcat.
Ce a adus Magda nou in aceasta ancheta? Un show de prost-gust!
Regret sa spun dar cu astfel de salariate Dl. DD s-ar putea sa ajunga la fel ca Dl. Tuca doar cu un trust de presa .Mie mi-au placut emisiunile amandoura dar de la un timp Dl.DD chiar exagereaz cu aceasta Magda.
Si iata s-a ajuns ca echipa OTV sa stea pe langa cei care cauta cadavrul Elodiei ca simpli reporteri de stiri. Pacat, mare pacat!
Martinela

Mesajde murfatlar » 3-Aug-2008, 10:08

cu elemente ca voi totul se distruge;unde va este toleranta,rabdarea si pragmatismul?
chiar nu realizati ? ei fac emisiuni cu invitati care nu cer bani.
urmariti filme singeroase ,numai scene pline de cruzime va plac.
murfatlar
master
master

Înapoi la Dan Diaconescu Direct