Crima organizata la Calarasi

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Crima organizata la Calarasi

Mesajde anonim70 » 19-Iun-2008, 12:10

Un clan pe nume Vlaciu, din Oltenita a venit in Calarasi in data de 06-06-2008 cu un microbuz in care erau in jur de vreo 12 persoane inarmate cu bate si sabii. Au oprit in centrul orasului, in statia Orizont si au batut vreo 5-6 persoane, printre care si o femeie bolnava, sub pretextul ca sunt pirati. Clanul Vlaciu are autobuze pe ruta Oltenita-Calarasi si Oltenita-Bucuresti, ruta pe care s-a intamplat aceeasi poveste. Din tot scandalul, cele 5-6 persoane s-au ales cu batai zdravene si lovituri de sabii iar politia nu a luat nicio masura. Mai mult, serviciul Circulatie din Calarasi pazeste statia si autobuzele clanului de dimineata pana seara. Eu cred ca ar fi trebuit ca serviciul Cercetari Penale sa intervina si nu Circulatia rutiera. Mai mult, din surse sigure, clanul Vlaciu lucreaza sub acoperirea domnului Nicolae Berechet din MI. Probabil ca aceasta este cauza pentru care nu se ia nicio masura. A fost chemata si televiziunea Antena1, Calarasi, care a filmat doar partial incidentul. Mai intai s-au ascuns armele albe si apoi a filmat televiziunea foarte putin pentru ca politia a intervenit, dar fara niciun rezultat. Am incercat sa relatez pe scurt ce se intampla in orasul nostru. Am vazut la televizor o stire despre permisele obtinute cu bani. Sa stiti ca si la Calarasi e aceeasi poveste. Toti spoitorii din Calarasi au permise obtinute pe 3-4 mii de euro. Li se aduce permisul acasa.
anonim70
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Înapoi la Dan Diaconescu Direct