magistratii romani

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Sunte-ti de acord cu semnarea unei petitii privind posibilitatea de a se putea pedepsi un magistrat ca urmare a unei sentinte data eronat?

da sunt de acord si de ce ?
0
Niciun vot
nu nu sunt de acord si de ce ?
0
Niciun vot

Voturi totale : 0

magistratii romani

Mesajde cradina » 1-Oct-2008, 12:55

In 2005 am incheiat un contract de renta viagera . In ciuda faptului ca mi-am indeplinit litera contractului , ba mai mult am facut multe altele suplimentare , in 2007 primesc citatie, nulitate absoluta pe motiv de eroare.E clar ca are pe cineva in spate , si astfel am pierdut si fondul si apelul, chiar daca am adus doveyi peste doveyi ca lucrurile nu stau asa , mai ales ca ea a recunoscut in interogatoriu ca a citit si a dat inapoi contractul pentru corecturi.In spatele doamnei este o avocata. Ce sanse am sa ma lupt cu acest sistem al justitiei ( e clar ca a platit instantele) care te poate impimge la cine stie ce gesturi necugetate,prin nedreptatea pe care o face. Aveti dv o emisiune pe ddtv despre justitie eu nu o gasesc pe net. Sa fac reclamatie la CSM nu se poate decat dupa ce termin toate etapele adica cand sentinta devine definitiva si cand nu mai am nici o sansa. Cine ii judeca pe Judecatori pentru modul stramb in care judeca procesele. Pe ei ar trebui sa-i puna sa jure pe biblie . Si la notariat de ce mai platim taxe de sute de milioane daca vine un judecator si spune : actele nu sunt bune , notarul nu si+a facut datoria . Pai de ce nu cheama si notarul in instanta .... sa+l amendeze, sa-l destituie daca nu si+a facut datoria ..... nu pierdem numai noi astia multi si prosti. Am nevoie de un avocat foarte bun dar care sa nu coste foarte multi bani de ordinul miilor de euro cum mi s+a cerut . Va rog face-ti o emisiune despre justitie si invitati-ma si pe mine , culmea este ca sunt absolventa de drept dar nu profesez.

VA MULTUMESC
cradina
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde emi25 » 1-Oct-2008, 21:04

Sunt instante superioare, dar prefera sa se complaca in contextul politic, de, sunt si ei vulnerabili nu ? Asa ca un telefon cu "respecta legea" chiar daca "legea" e dictata de un Patriciu, eh, cum pot spune asemenea grozavie, sunt doar visele mele bolnave. Cam asa e in tara asta.
emi25
master
master

Puncte de reputaţie: 0

Înapoi la Dan Diaconescu Direct