Haos si teroare la UNIVERSITATEA NATIONALA DE ARTE - MASTER

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

Haos si teroare la UNIVERSITATEA NATIONALA DE ARTE - MASTER

Mesajde cristi dan » 5-Mar-2009, 21:27

Haos provocat pentru nevasta lui Iosif Kiraly.
Programe de masterat "manarite" de profesori.

Problema pe care am ridicat-o in primul mail se referea la cursurile optionale intr-adevar . Studentii de la master foto au semnat in contract ca si curs optional pentru „Tendinte in fotografia contemporana” (3c, 21p), iar cei care au ales specializarea video pentru „Tendinte in arta video contemporana”. In fapt, am frecventat 3 cursuri, toate cuprinzand cuvantul „tendinte” in titlu: „Tendinte in fotografia contemporana, arta video contemporana” (Irina Cios), „Directii si tendinte in fotografia RO” (Aurora Kiraly) si „Tendinte in fotografia, arta video contemporana- MULTIMEDIA” (Marius Nedelcu). Daca intr-o prima faza am inteles ca celor de la foto le era destinat cursul I iar celor de la video cursul II, ulterior am aflat ca din cauza faptului ca cei la video erau prea putini, si cei de la foto sunt obligati sa urmeze cursul lui II(care pe noi in esenta nu ne ajuta foarte mult). Ulterior au mai aparut doua variante: cursul Aurorei Kiraly era seminar al cursului Irinei Cios, sau varianta de final potrivit careia vom avea o nota comuna pentru cursurile Irinei Cios si al lui Marius Nedelcu. Cert este ca dupa ce una dintre colege a incercat sa afle la care curs avem verificare sau examen (titlul era incert inclusiv in ziua verificarilor/ examenelor) , raspunsul a fost ca la toate si ca nu putem sa ne sustragem de la aceasta obligatie (lucru valabil pentru studentii atat de la video cat si de la foto). Nu cred ca am trecut prin doua facultati si un master (ce-i drept, alt domeniu), ca sa ma insriu in final si la acest master in ideea de a scapa de responsabilitati. Timpul insa este foarte limitat, in special avand in vedere ca majoritatea studentilor de la master au cate un job. Nu vreau sa fiu inteles gresit, majoritatea am fost prezenti la cele 3 verificari sau examene, problema este una de principiu si de transparenta si sper ca in semestrul al doilea sa se clarifice situatia.

Spaga domina!
cristi dan
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde cineva din est » 5-Mar-2009, 21:41

Domnule Cristi Dan, ti-au trebuit doua facultati si un master sa ajungi la concluzia din final?
Si apoi, crezi ca daca postezi aici, te citeste cineva cu putere de decizie si vei rezolva ceva?
Si in al treilea rand ,mi se pare ca esti mult prea patimas, cu asemenea atitudine nu rezolvi mare lucru.
Mult succes,
cineva din est

Mesajde cristi dan » 5-Mar-2009, 21:43

Cum de la [u]CATEDRA DE MASTER (FOTO VIDEO) SUNT ANGAJATE DOAR RUDELE LUI IOSIF KIRALY?
cristi dan
n00b
n00b

Mafie culturala

Mesajde cristi dan » 5-Mar-2009, 21:47

cineva din est,

e foarte trist ca profesorii sa "jegmaneasca " elevii.
Sa-i santajeze.
sigur ca sunt patetic...
cum poti sa denunti o "tumoare" din interiorul unei universitati?
Prectic parintii trebuie sa plateasca o taxa de protectie pentru copii lor!
cristi dan
n00b
n00b

Trebuie dovedit ce se intampla la Universitatea Nationala de

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 22:14

:++:

adio
.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 22:15

Desigur, Universitatea Nationala de Arte - bucuresti.
Vizitator

Mesajde cineva din est » 5-Mar-2009, 22:25

cristi dan scrie:Cum de la [u]CATEDRA DE MASTER (FOTO VIDEO) SUNT ANGAJATE DOAR RUDELE LUI IOSIF KIRALY?

Pai nu stiti ca talentul se transmite ereditar? Si mai vreti sa va specializati!
Cand veti avea copii la masterat veti proceda ca toti ceilalti parinti, adica veti da spaga.
Cand veti avea nepoti la masterat veti proceda ca ceilalti bunici si parinti, veti da spaga s.a.m.d.
cineva din est

v est

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 22:33

~X(

cineva din est,
esti balcanic...
daca tu ai crescut in spagi, nu e cazul sa te lauzi!
Vizitator

Re: v est

Mesajde cineva din est » 5-Mar-2009, 22:37

Anonymous scrie:~X(

cineva din est,
esti balcanic...
daca tu ai crescut in spagi, nu e cazul sa te lauzi!

sunt balcanic, am crescut si o sa mai cresc.
in legatura cu capul si zidul, vrei sa discutam despre asta?
cineva din est

est

Mesajde Vizitator » 5-Mar-2009, 22:48

Deja discutati despre asta.
da sunt curios care e parerea ta sub "acoperirea nickului".
Vizitator

Mesajde cineva din est » 5-Mar-2009, 23:00

Te deranjeaza nickul sau problematica?
Traiesti in lumea reala sau esti la catedra?
Iti pun aceste intrebari facultative pentru a aborda o discutie cat mai corecta.
cineva din est

real

Mesajde Vizitator » 6-Mar-2009, 00:54

Sunt sigur ca se poate verifica ceea ce afirma Cristi.
Cu o ancheta.
Vizitator

Excrocii la Foto Video

Mesajde Vizitator » 6-Mar-2009, 08:15

Pai Iosif Kiraly nu lucra cu Aurora Kiraly (nevasta!) la Galeria Noua?
aici veneau sa "cotizeze cu spaga" -"sponsorizari, donatii"- cei care voiau sa intre la departamentul Foto Video.
Vizitator

Mesajde cineva din est » 6-Mar-2009, 09:05

Doresc sa precizez ca Iosif Kiraly este un nume recunoscut international in fotografie, deci isi merita pe deplin locul la catedra.
Spaga, intr-o forma sau alta este data de studenti pentru motive numai de ei stiute nu este impusa.
In tara asta de cand ne nastem si pana pe ultimul drum se da spaga,de ce oare?
cineva din est

Mesajde Vizitator » 6-Mar-2009, 17:49

Talentul nu motiveaza furtul!
:arrow:
Vizitator

Mesajde cristi dan » 8-Mar-2009, 02:13

incompetenta a falimentat Galeria Noua!
:twisted:
cristi dan
n00b
n00b

Mesajde cineva din est » 8-Mar-2009, 07:56

Da, incompetenta din Primaria Municipiului Bucuresti care a destinat spatiul expozitional unei activitati initiale. Domnule Cristi Dan asi dori sa va vad manager cultural al unui spatiu non-profit din capitala in care sa promovati arta din tara sau strainatate.
cineva din est

Înapoi la Dan Diaconescu Direct