Domnului Spanu ...

Imagine

Moderatori: karola, Amy, Diana22

"Spanu"

Mesajde miha0509 » 8-Iun-2008, 23:29

Imi pare tare rau, domnule Diaconescu, ca va pierdeti emisiunea discutind la telefon cu "Spanu".

Aveam asteptari mult mai mari de la Dvs., ref. caz trist "Elodia"...

Unde este Dl. Lazarus ?! Il astept cu mare atentie si interes.

Cu stima,

Miha
miha0509
n00b
n00b

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde murfatlar » 10-Iun-2008, 17:28

Spinu'penalistul face spume cind aude de procurori deoarece a cam fost cercetat.
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 13-Iun-2008, 03:35

Si totusi Ion Spanu a avut si are dreptate, numai el a intuit adevarul deranjant pentru politie, procuratura si seviciile secrete. Adica inscenarea cu moartea Elodiei, apoi inscenarea fortata cu Cioaca criminal.
Vizitator

Mesajde Vizitator » 13-Iun-2008, 04:15

Se vede ca agentul secret Louis Lazarus, infiltrat la OTV, are o ura de moarte contra lui Ion Spanu. Acesta a descoperit adevarul si a stricat scenariile procuraturii, politiei si securitatiilor, ca tare multe mai sunt azi.
Procuratura si politia au inventat piste si probe false despre moartea Elodiei, dar au trimis-o in strainatate sub alt nume, cu infatisarea schimbata. Asa isi mai fac meseria agentii secreti.
Cioaca a trebuit sa joace si el putin teatru. Mai multi trepadusi, printre care si agentul de fortza Tolea, (din mafia frateasca rusa) au primit ordin sa joace in scenariu, sa planteze probe, sa le stearga, sa minta la OTV, etc.
Magda nevasta-sa are capacitatea sa-i citeasca gandurile intense care il framanta..Asa a visat si intuit cimitirul si cavoul pe unde a fost trimis si obligat sa bantuie la Rasnov, unde planta probe false ce trebuiau aratate poporului la OTV.
Poporul roman mai trebuie si distrat, si enervat, si tinut in suspans, nu-i asa ? Metode moderne de guvernare a prostimii.
Vizitator

Jurnalistul Spanu la OTV

Mesajde TT » 14-Iul-2008, 01:31

Am dat de acest personaj numit Spanu, nu mai stiu cum, pe OTV. E in direct la OTV. Are un papagal de speriat. Turuie ca o moara stricata, trebuie sa recunosc, in principiu nu spune intr-una prostii. Uite, ca se declara scriitor. Vai, vai...

Omul asta e de-a dreptul obositor sa fie ascultat. Vorbeste nu prea clar, in rafala, fara o logica prea evidenta. Daca si-ar transcrie cuvintele s-ar speria si el de ce vorbeste.

De ce e enervant? Nu accepta ca interlocutorii sa aiba o alta parere decat el si insista pana la penibil sa aiba dreptate. Ca jurnalist poate o fi bun, nu stiu, pana acum nu am auzit de el, dar la talkshow-uri nu e bun.
Are si resentimente, si vad ca nu poate sa si le depaseasca. Se cableaza si incearca sa-si desfiinteze adversarii.

Fata de ceilalti invitati, oarecum permanenti, prestatia lui mi se pare cea mai slaba.

Acum vad ca nu se poate debarasa de resentimentele fata de Tolea. Incerca sa demonstreze ca Tolea nu e sportiv, ca e un bataus, nimic mai mult. CIca nici macar luptator K1 nu e, si acesta nu e sport olimpic. Vai, vai cata rautate.
A trebuit sa intervina in direct Tolea, ca sa spuna ca a fost luptator de greco romane si a castigat o multime de concursuri.

Apoi nu-mi place cum vorbeste cu tatal Magdei. Din partea lui, un jurnalist, ma asteptam la mai mult. S-a dat la mintea lui, doar ca fatza de el, nu are pic de carisma.

La comentariile neutre, atunci cand nu se implica e OK.
Acum cateva seri, a aparut la OTV intr-un maieu, si i se vedeau bratele flasce, albe, bronzate in partea de jos. Impreuna cu barba, nu arata deloc bine. Acum e imbracat mai decent, si nu am nimic de comentat.

Sper sa se schimbe, sa-si modifice atitudinea, si sa lase la o parte resentimentele. Dreptatea nu se baga cu pumnul in gura. Si daca ar putea, sa lase atitudinea asta de om care detine adevarul.
Putin mai mult bun simt, si bunatate i-ar prinde bine.

Altfel, numai de bine....
TT

Praf

Mesajde Chyvu » 14-Iul-2008, 02:31

Domnule spanu mai bine plecatzi ~X( Plecati de acolo domnule Spanu nu avetzi sanse sa va punetzi pe Magda pentru ca avetzi ceva la gura ! Cred ca spume! :tongue:
Chyvu

Mesajde Vizitator » 14-Iul-2008, 07:36

faceti ca mine, cand apare domnul de care faceti vorbire, inchideti sonorul, si nu-l ascultati! Pana si pe magda o enerveaza interventiile lui.
Cand a aparut prima oara, in cazul elodia, mai era ce era de capul lui, dar de-o vreme e de groaza...
Vizitator

Mesajde Vizitator » 14-Iul-2008, 07:41

SPANULE O DAI CAND IN STAMBA,CAND IN TANGO,hotaraste-te ce ne canti ca trebuie sa schimbam mereu ritmul,nu de alta dar esti enervant,pe bune,crede-ne ca ne plictisesti.chiar nu ti-ai dat seama?uite iti spunem verde in fata:NE PLICTISESTI RAU!
du-te omule,lasa-ne!du-te ,invartindu-te!prindea-te-ar vartejul,sa te prinda,poate asa ne lasi~
Vizitator

Mesajde Vizitator » 14-Iul-2008, 11:56

murfatlar scrie:Spinu'penalistul face spume cind aude de procurori deoarece a cam fost cercetat.
Vizitator

pana unde merge tampenia ..

Mesajde szilard » 14-Iul-2008, 11:59

spanule.. esti tot un puscarias ca si tolea, de ce tot condami......sunteti la fel.

urast procurori si critici... daca esti asa de destept cum de nu esti procuror.. esti un rahat de ziarist...
szilard

Re: "Spanu"

Mesajde Vizitator » 15-Iul-2008, 15:52

miha0509 scrie:Imi pare tare rau, domnule Diaconescu, ca va pierdeti emisiunea discutind la telefon cu "Spanu".

Cu stima,

Miha

SPANU NU VALOREAZA MAI MULT CU NIMIC, DECAT MAGDA
Vizitator

pana unde merge tampenia ..

Mesajde alexaalexa » 15-Iul-2008, 15:55

AM OBSERVAT CA SPANU NU VALOREAZA MAI MULT DECAT MAGDA CU NIMIC....AU ACEASI VALOARE DE NESIMTITI SI TAMPITI...

spanu da lectii de morala , dar si el este imoral, se crede destept , dar greseste.....

[:-P [:-P [:-P :++:
alexaalexa

Mesajde maia » 16-Iul-2008, 21:23

domnile spanu, sa va fie rusine pentru felul in care ati vorbit referindu-va la moldovenii de peste prut. nu mai spuneti nimanui ca sunteti jurnalist.tolea ciumac v-a dat niste lectii minunate. nu va mai prefaceti ca nu pricepeti ca va da clasa, asa moldovean basarabean infractor si interlop cum il acuzati ca este . rusine!
maia

Mesajde murfatlar » 17-Iul-2008, 17:56

maia stii citi racheti sunt pe liste la politie din Moldova si Ucraina?
murfatlar
master
master

Mesajde Vizitator » 17-Iul-2008, 22:43

murfatlar scrie:maia stii citi racheti sunt pe liste la politie din Moldova si Ucraina?
nu stiu, nu ma intereseaza. acelasi lucru il spun despre romani nemtii, italienii, francezii. nu poti incrimina un popor pentru faptele unora, dar asta ai mai auzit. eu nu iau apararea infractorilor dar am spus ca spanu a vorbit cu prea multa patima impotriva moldovenilor .si inca ceva. un om care a gresit in viata si vrea sa se indrepte trebuie condamnat la nesfarsit si impins acolo de unde vrea sa scape. eu cred ca tolea chiar vrea sa rupa cu trecutul si ii doresc sa-si gaseasca un drum bun in viata. mi-a placut cum a tratat problemele in studioul otv. ceilalti s-au comportat ca sobolanii.
Vizitator

Re: "Spanu"

Mesajde Vizitator » 23-Iul-2008, 17:33

miha0509 scrie:Imi pare tare rau, domnule Diaconescu, ca va pierdeti emisiunea discutind la telefon cu "Spanu".

Cu stima,

Miha

SPANU O JIGODIE
Vizitator

Spanu

Mesajde camel » 16-Aug-2008, 03:06

e exact ca un papagal isteric care vorbeste intruna,si numai el stie si numai el are dreptate...obositor personaj.. ;))
camel
n00b
n00b

Mesajde maia » 19-Aug-2008, 09:10

toti colaboratorii lui dan diaconescu , asa zisii jurnalisti de investigatie si-au cam dat in petec . pacat ca ei au acces atat de facil sa apara pe micul ecran in fata a milioane de telespectatori cand probabil oameni care au cu adevarat ceva bun de transmis semenilor lor, stau in umbra, necunoscuti.
cred ca pe cei de la otv, in corpore ii caracterizeaza un orgoliu nemasurat, impstura,egoismul, frivolitatea cu care trateaza problemele reale ale celor care apeleaza la ajutorul otv.
maia

Mesajde Vizitator » 19-Aug-2008, 13:47

murfatlar scrie:Spinu'penalistul face spume cind aude de procurori deoarece a cam fost cercetat.

SPANU ESTE HANDICAPAT MINTAL, CREDE CA STIE TOTUL DAR ESTE UN INCUIAT....

SE POTRIVESTE CU MAGDA SI OGICA :++: :++: :++: :++: :++: :++: :++: :++: :++:
Vizitator

Mesajde nora » 23-Aug-2008, 20:39

dl luis lazarus
felicitari!
,. VA FELICIT SI VA ASIGUR DE TOATA CONSIDERATIA MEA DOMNULE LAZARUS. AVETI UN CARACTER DEOSEBIT SI SUNTETI INZESTRAT CU INTELIGENTA SI FLER NU AVETI NEVOIE DE PSIHOLOG IN EMISIUNE. NU ESTE NICI UNUL MAI BUN CA DV .IN SERILE CAND NU SUNTETI IN EMISIUNE ESTE DE MULTE ORI CIRC SI NU MA UIT SUNT O PERSOANA DE 58 DE ANI SI NU AM ALT INTERES DECAT SA VA FELICIT SI SA VA MULTUMESC! NU VA LASATATI INTIMIDAT LA REVEDERE SI SUCCES!
nora
n00b
n00b

Mesajde nora » 23-Aug-2008, 20:41

felicitari domnule SPANU PENTRU INTERVENTIA DE AZI NOAPTE 22 AUGUST SPRE 23
felicitari!
,. VA FELICIT SI VA ASIGUR DE TOATA CONSIDERATIA MEA DOMNULE LAZARUS. AVETI UN CARACTER DEOSEBIT SI SUNTETI INZESTRAT CU INTELIGENTA SI FLER NU AVETI NEVOIE DE PSIHOLOG IN EMISIUNE. NU ESTE NICI UNUL MAI BUN CA DV .IN SERILE CAND NU SUNTETI IN EMISIUNE ESTE DE MULTE ORI CIRC SI NU MA UIT SUNT O PERSOANA DE 58 DE ANI SI NU AM ALT INTERES DECAT SA VA FELICIT SI SA VA MULTUMESC! NU VA LASATATI INTIMIDAT LA REVEDERE SI SUCCES!
nora
n00b
n00b

Are moaca de alcoolic...

Mesajde Una » 2-Oct-2008, 10:02

Spanu asta, e ingrozitor. Este avocatul criminalilor si violatorilor. :twisted: Nu are nici un pic de respect pentru necazul oamenilor care vin sa se planga la OTV. E lipsit de etica si moralitate. Ii place sa se auda vorbind singur. 8-} :tongue: I-)
Una

gradina zoologica

Mesajde Fanel » 2-Oct-2008, 10:15

CEL MAI CU PICOARELE PE PAMANT ESTE LAZARUS. IN REST. 8-} :tongue: =)) [:-P ~X( :x :evil: (:| IAR SPANU, CODITA SI PETRICA SUNT EXEPMLARE DE MUTANTI DE LA GRADINA ZOOLOGICA [:-P
Fanel

Mesajde emi25 » 2-Oct-2008, 12:32

Fanel, si mie imi place de Luis Lazarus, Spinu e declarat comentator tip bla-bla, Petrica e declarat Gica-Contra, in rest ... Dumnezeu cu mila.
emi25
master
master

Mesajde mesy10 » 19-Ian-2009, 01:28

d-l SPANU e prea inteligent [:-P
mesy10
pro
pro

Următorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct