Imagine 2020 - An electoral Imagine

Moderatori: Katutza, Paulici, bb_girl, cristian1

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

pamflet social, pamflet politic

Mesajde kamy_kam » 18-Ian-2008, 19:07

aici vom pune pamflete, pastile, referitoare la diverse evenimente sociale si politice :)
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

http://otv-online.blogspot.com/
http://www.blogger.com/home
kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde kamy_kam » 18-Ian-2008, 19:11

dupa cum stiti in toate ziarele a aparut stirea ca trei femei de la tara cu varste intre 60 si 80 de ani au fost arestate si inchise pe timp de 1 an si trei luni, pt ca nu au cedat 4 pogoane de teren , care au fost castigate in instanta de catre o terta persoana :(

nu m-a rabdat inima sa nu scriu nimic pe tema asta :|

o noua victorie a justitiei romane, cele 3 batrane teroriste au fost arestate :)
filofteia, viorica si victoria, au pacatuit in a munci cu incapatanare cele 4 pogoane de pamant pe care le aveau de c-ca 40 de ani
batrana de 80 de ani avea lacrimi in ochi cand politaii au vrut sa-i puna catusele, de durere pt ca sarmana femeie avea mana rupta si era in gips, saracuta, ce tupeu a avut sa ceara acest favor :(
dar eu altceva nu inteleg :(
de ce cele 3 batrane doritoare de bani si bogatie, de a suge ca niste vampiri sangele poporului, nu au dat niste 'tunuri' la zahar , la ulei, la tigari, ar fi ajuns cu siguranta in top 300, de ce s-au incapatanat sa faca ce stiau ele mai bine de o viata? adica sa munceasca, sa munceasca si iar sa munceasca ~X(
huo, huo, asa vreti sa ne da-ti exemplu? ~X(
pai, nu vedeti unde a-ti ajuns?
acum sunt curioasa daca planurile de evadare nascocite de cele 3 vor da roade, poate o sa aflam ca se bronzeaza pe undeva prin caraibe, ca merita si ele saracele :)
am luat balanta pe care o aveam in biblioteca si am privit cele 2 talere, pe unul din ele, imi radea hidoasa dreptatea si mai imi facea obraznic si un semn obscen
saraca justitie : 8-X
Imagine
<b><font color="#990000"><blink><marquee>michael y love you for ever</marquee></blink></font></b>

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde kamy_kam » 19-Ian-2008, 23:03

in ziare a aparut o stire care nu putea trece neobservata:
actorul american johnny depp, a carui fetita a fost salvata de la moarte de catre medicii unui spital francez, a donat spitalului 1 milion de $ in semn de recunostinta, pt cercetari, aparatura de ultima generatie si renovare :)

stau si ma gandesc la saracele noastre spitale care sunt in paragina, ce mai pot face medicii, chiar de sunt oameni de buna credinta? :(
cand tavanul scorojit iti cade in cap, cand faci operatia riscand sa se intrerupa curentul, cand spagarii te iau in primire de la poarta , incat trebuie sa ai buzunarele doldora de bancnote, pt a satisface micii rechini ce vor sa te devoreze inainte de a ajunge pe masa de operatie, cand insusi sistemul sanitar sta sa se prabuseasca, ce sperante mai ai, la ce mai visezi? :-/
pai visez sa apara si la noi un johnny depp autohton, pt ca sunt destui pe care medicii nostrii i-au salvat de la moarte dar nu am auzit nimic, de vreo donatie, nimic de vreo renovare, nimic, nimic, pt ca bogatii nostrii, prefera alta lume, cluburile selecte si exclusiviste, s-au placerea de a ucide sute de mistreti in vanatori care costa enorm de multi arginti :|
dar johnny depp al lor, pt ca noi nu-l avem, nu numai ca in generozitatea lui a donat acesti bani dar a mai facut ceva, ceva mult mai omenesc, mult mai aproape de sufletul meu, el s-a dus o fuga pana in america, si s-a imbracat in costumul de pirat si a zurat in capitala frantei sub identitatea lui jack sparow, a patruns in spitalul cu sute de copii si ce credeti ca a facut? :)
a stat zile si nopti si le-a citit copiilor povesti, pai va inchipuiti jack sparow cititnd povesti?
copiii aceea au fost pe jumatate vindecati pt ca johnny asa cum medicii au stiut sa-si faca meseria , tot asa si-a facut-o si el, benevol , fara bani, pt a alina durerea unor copii suferinzi :)
ohm scumpa noastra tara, cand o sa ai si tu 'actorii 'tai?' piratii' tai? :)
cand o sa plang si eu de fericire ca si la noi se poate vorbi de astfel de gesturi? :-/
oare mai am de asteptat mult?privesc chipurile copiilor mei si sper ca asteptarea sa fie cat mai scurta :)
jack , te rog sa vi si pe la noi, nu ne ocoli :)
Imagine

kamy_kam
Moderator telenovele
Moderator telenovele

Mesajde vanghelis007 » 25-Ian-2008, 22:56

Uneori Johnny Depp, simte ca de unul singur nu poate face nimic. De multe ori se intampla sa ramanem impietriti in propriile noastre nevoi si dureri. Dar miracolul exista. Si el se afla dincolo de noi.
Hai sa fugim prin camerele vaste
Imagine
vanghelis007
guru
guru

Mesajde de`amoru`artei » 26-Ian-2008, 09:09

Miracolul este fiinta umana domnule V- nu banii, nu alte "valori" contemporane..
Asta a vrut sa premieze Depp..miracolul uman care a facut posibil ca fetita lui sa fie bine.
Omul e mai presus de orice .

Chiar si atunci cand esti interiorizat, cand nu vorbesti decat intrebat sau cand te destinzi jucand sah- e o minune ca existi si asta te face unul dintre cei mai norocosi oameni de pe planeta.
Pentru ca ti se ofera posibilitatea sa fii tu, inainte de toate...lucru care pentru altii e un lux.

>:D<
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde vanghelis007 » 26-Ian-2008, 16:31

Eu sunt acelasi. Uneori as vrea sa ma schimb. Si pana la urma, las totul in seama timpului.
Imagine
vanghelis007
guru
guru

Mesajde de`amoru`artei » 26-Ian-2008, 17:09

Nu luati in seama ultimul fragment- era pentru copilul meu nebun. 8-|

Ideea e ca -"las totul in seama timpului"- nu merge. :)
Inertia nu poate fi un sfestnic bun. Rutina cu atat mai mult.
Zic eu..
de`amoru`artei
guru
guru

Mesajde vanghelis007 » 27-Ian-2008, 19:02

Daca vorbiti despre prietenul meu, este un baiat de nota zece. Fiecare suntem buni si rai, in felul nostru. Totul depinde de impulsurile exterioare care actioneaza asupra noastra si de impulsurile interioare de raspuns.
Imagine
vanghelis007
guru
guru

Forum Statistici