Sportul rege

Moderatori: cristian1, Sylver

Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

David Beckham, cavaler la curtea Reginei! Vezi cand va primi

Mesajde etaju » 28-Dec-2010, 18:40

David Beckham, cavaler la curtea Reginei! Vezi cand va primi Beckham titlul de Sir:

Dupa ce a primit premiul pentru intreaga cariera si a fost laudat chiar de Printul William, Beckham are sanse mari sa primeasca in curand si titlul
de Sir din partea Reginei.
David Beckham, cavaler la curtea Reginei! Vezi cand va primi Beckham titlul de Sir:

In Anglia circula deja zvonuri potrivit carora, pe lista anuala a Reginei cu personalitati care vor primi in noul an titluri nobiliare, se afla si fostul capitan al nationalei Angliei, David Beckham. Jucatorul lui LA Galaxy are in primul rand sustinerea Printului William, care i-a multumit personal pentru "contributia exceptionala" pe care Beckham a avut-o in fotbalul englez.

Astfel, jucatorul lui LA Galaxy are mari sanse sa devina in curand Cavaler si sa primeasca titulatura de Sir David Beckham, dupa ce in urma cu putin timp a primit si premiul pentru intreaga cariera, in cadrul unei gale desfasurate la Birmingham.
Palmares:

FIFA 07

FIFA 07 Editia I, II, III, IV: Absent
FIFA 07 Editia V: Finalist cu Manchester City
Imagine
FIFA 07 Editia VI: SfertFinalist cu Chelsea
Imagine
FIFA 07 Editia VII: SfertFinalist cu Manchester United
Imagine
FIFA 07 Editia VIII: Castigator cu TorquayImagine
FIFA 07 Editia IX: SfertFinalist cu Barcelona
Imagine
FIFA 07 Editia X: Loading...
Imagine

FIFA 07 WC

FIFA 07 WC Editia I, II, III, IV: Absent
FIFA 07 WC Editia V: Faza I cu Romania
Imagine
FIFA 07 WC Editia VI: SemiFinalist cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia VII: Finalist cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia VIII: Castigator cu Franta
Imagine
FIFA 07 WC Editia IX: Loading...
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Ei sunt jucatorii care au spus ADIO fotbalului in 2010:

Mesajde etaju » 28-Dec-2010, 18:42

In 2010 o serie de fotbalisti care ne-au incantat de-a lungul anilor si-au pus ghetele in cui.

Giovanni van Bronckhorst (35): Si-a incheiat frumos cariera de 17 ani la cupa mondiala din Africa de Sud: "A sosit momentul sa ma opresc, ma voi concentra pe alte lucruri acum", a spus olandezul care a jucat meciul 106 la nationala Olandei in finala cu Spania de la CM. Colegul lui Van Bronckhorst, Roy Makaay (36) a spus si el adio fotbalului in acest an.

Roberto ‘Pato’ Abbondanzieri (38): Si-a terminat cariera de 20 de ani la Campionatul Mondial al Cluburilor, unde a jucat cu Internacional pentru locul 3: "A fost foarte dragut din partea lor ca m-au lasat sa mai joc un sezon. Sunt fericit ca mi-am incheiat cariera in felul acesta".

Jens Lehmann (41): A jucat finala Euro 2008 cu Germania. Fostul portar de la Borussia Dortmund, AC Milan, Arsenal si Stuttgart a spus ca isi doreste sa petreaca mai mult timp cu familia.

Christian Panucci (37): Este un simbol pentru nationala Italiei, fiind cel mai batran jucator care a marcat (35). Se intampla la Euro 2008. Din pacate a lipsit de la mondialul din 2006, cand Italia a castigat trofeul.

Claudio Suarez (41): este cel mai selectionat jucator de camp din istorie. Are 177 de selectii pentru nationala Mexicului. Si-a anuntat retragerea in acest an, dupa ce a participat la 3 cupe mondiale.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mutu pe faras la Fiorentina! Chivu: "Nationala nu-si pe

Mesajde etaju » 28-Dec-2010, 18:43

Mutu pe faras la Fiorentina! Chivu: "Nationala nu-si permite sa renunte la Mutu!"

Capitanul Romaniei spune ca nationala nu poate renunta la Mutu daca mai vrea sa ajunga la Euro.
Mutu pe faras la Fiorentina! Chivu: "Nationala nu-si permite sa renunte la Mutu!"

"Adi a avut un an in care nu a putut sa faca nimic, in afara de a se antrena. Mi se pare normal ca antrenorul nationalei nu a vorbit despre un jucator suspendat. Pana la urma, a revenit, a jucat si a dat si un gol. Daca evolutiile lui il vor convinge pe selectioner, Razvan Lucescu nu il va ignora. Avem nevoie de Mutu, nationala nu isi permite sa renunte la un jucator ca el", a spus Chivu
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

NOUL Drogba se autopropune la Real: "Mi-ar placea sa fi

Mesajde etaju » 28-Dec-2010, 18:44

NOUL Drogba se autopropune la Real: "Mi-ar placea sa fiu coleg cu Ronaldo!"

Senzatia lui Anderlecht, Romelu Lukaku este fan Chelsea si a fost deja declarat noul Drogba de pe Stamord Bridge. Surpriza insa, pustiul de 17 ani s-a razgandit - vrea la Real Madrid.
NOUL Drogba se autopropune la Real: "Mi-ar placea sa fiu coleg cu Ronaldo!"

"Este un vis pentru mine sa joc pe cel mai tare stadion din lume, pe Santiago Bernabeu. Faptul ca idolul meu Jose Mourinho antreneaza acolo reprezinta o motivatie in plus pentru mine. Mi-ar placea sa fiu elevul lui la Real si coleg cu Cristiano Ronaldo".

Intrebat despre interesul lui Chelsea: "Nu sunt obligat sa semnez cu Chelsea, asta este o prostie. Tatal meu va decide la echipa merg din vara", a spus Lukaku
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:54

Bolnavi de fotbal! Vezi ce oameni din fotbalul romanesc au probleme mari de sanatate din cauza acestui sport:

Cristi Borcea a intrat in galeria oamenilor de fotbal bagati in spital de pasiunea pentru acest sport.
Bolnavi de fotbal! Vezi ce oameni din fotbalul romanesc au probleme mari de sanatate din cauza acestui sport:

Pentru oamenii de fotbal, acest sport este mai mult decat o pasiune. Este si un motiv de stres si, mai mult decat atat, o cauza a problemelor de sanatate. Ultimul exemplu este directorul executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea, care a ajuns in spital. "Am discutat cu Cristi, e bolnav rau de tot. Are un picior damblagit. A facut atatea injectii in coloana aia... Eu i-am spus ca mai devreme sau mai tarziu va ajunge la cutit”, a spus zilele trecute Dumitru Dragomir despre Borcea. Directorul executiv al lui Dinamo are o forma severa de hernie de disc si este acum internat intr-un spital din Miami. Borcea are probleme si cu ficatul, iar in urma cu doua luni a suferit si un preinfarct.

Si antrenorul Stelei, Marius Lacatus, are probleme de sanatate din cauza fotbalului. El a suferit un preinfarct pe 24 noiembrie 2008, iar medicii i-au recomandat un regim sever si mai mult calm la meciuri.

Tot cu inima a avut probleme si Mircea Lucescu, antrenorul lui Sahtior Donetk acuzand dureri in iunie anul trecut, cand se afla cu echipa in cantonament. Lucescu a suferit atunci un infarct si a fost operat de urgenta la Kiev.

Pe lista conducatorilor din fotbalul romanesc care au probleme de sanatate se numara si Gigi Becali. Patronul Stelei are dureri puternice de spate, exact ca gimnastul Marian Dragulescu: “Mi-a spus ca are acelasi diagnostic ca mine, discopatie cervicala grava, si mi-a dat analizele lui sa le arat doctorilor din America, unde am mers eu la tratament. Ar trebui sa se agite mai putin la jocurile Stelei”, spune Dragulescu.

Nu in ultimul rand, seful FRF, Mircea Sandu s-a tratat in acest an de cancer la colon. Sandu s-a operat in luna aprilie, in Austria si apoi a urmat un tratament in Franta, iar in urma sedintelor de chimioterapie, presedintele Federatiei a invins cancerul si a revenit in lumea fotbalului.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:55

FABULOS! Gigi isi placheaza casa cu salariul pe un an al unui jucator de la Steaua!

Criza financiara da semne ca pleca din conturile lui Gigi Becali. Patronul Stelei are in plan pentru 2011 investitii extravagante
FABULOS! Gigi isi placheaza casa cu salariul pe un an al unui jucator de la Steaua!

Gigi Becali se pregateste sa spuna adio crizei. Dupa ce a anuntat ca are bugetul de transferuri asigurat in aceasta iarna din banii proveniti de la UEFA, patronul Stelei isi permite sa faca investitii extravagante.

Becali a comandat inlocuirea marmurei de pe fatada casei din Pipera si montarea unei pardoseli in interiorul curtii, pentru care va plati suma de 125.000 de euro, conform ziarului Click.

Suma este apropiata de plafonul maxim stabilt in cazul salariilor jucatorilor de la Steaua.

Lucrarile vor fi finalizate in prima parte a anului viitor.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:56

Silviu Lung, mutare surpriza in Stefan cel Mare! Cat plateste Dinamo pentru portarul Universitatii

Dinamo si-a manifestat interesul pentru transferul lui Silviu Lung Jr.
Silviu Lung, mutare surpriza in Stefan cel Mare! Cat plateste Dinamo pentru portarul Universitatii

Vazut initial ca o mare speranta in Banie, Silviu Lung Jr. a cazut in dizgratie odata cu venirea lui Victor Piturca la carma Universitatii.

Dinamo este interesata sa cumpere un portar de perspectiva si este gata sa plateasca 400.000 de euro pentru pentru 50% din drepturile federative ale lui Silviu Lung, conform Gazetei Sporturilor.

Craiova trece prin mari dificultati financiare, insa deocamdata Mititelu sustine ca nu este dispus sa transfere jucatori la echipele din Liga I.

"Deocamdata am respins orice discutii pentru transferuri in tara. Poate fi o strategie periculoasa, dar nu putem sa dam cu piciorul la o munca de 5 ani.", spunea zilele trecute patronul Universitatii.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:57

De ce nu vinde Mititelu jucatori pentru a iesi din criza? Iancu: "Jucatorii Craiovei nu au loc la echipele mari din Romania!"

Marian Iancu il avertizeaza pe Mititelu sa nu isi faca prea mari sperante in ceea ce priveste transferurile in aceasta iarna. Presedintele Timisoarei spune ca echipele mari din Romania nu sunt interesate de jucatorii Craiovei
De ce nu vinde Mititelu jucatori pentru a iesi din criza? Iancu: "Jucatorii Craiovei nu au loc la echipele mari din Romania!"

"Am respins orice discutii pentru transferuri in tara. Poate fi o strategie periculoasa, dar nu putem sa dam cu piciorul la o munca de 5 ani.", spunea ieri Adrian Mititelu, care este insa contrazis de Iancu: "Universitatea Craiova nu vinde pentru ca are un lot mediocru".

"Piturca a scos maxim din lotul Craiovei. Acolo este mediocritate, jucatorii nu si-ar gasi loc la echipele mari din Romania."

"Gaman este inca la inceput de drum, iar pe Costea nu il vad sa revina la forma maxima in mai putin de un an. Deja nici nu se mai poate vorbi de o echipa tanara.", a spus Marian Iancu
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:58

Primul oficial care va fi dat afara de la Craiova il ameninta pe Mititelu: "O sa incep sa vorbesc multe!"

Mititelu spune ca nu a gasit solutii pentru situatia financiara grea prin care trece clubul
Primul oficial care va fi dat afara de la Craiova il ameninta pe Mititelu: "O sa incep sa vorbesc multe!"

Mititelu anunta ca se va desparti de actualul presedinte al clubului, Silvian Cristescu.

"Nu am nicio sursa de optimism. Nu exista nicio oferta pentru niciun jucator de la Craiova. Deocamdata am respins orice discutii pentru transferuri in tara."

"Poate fi o strategie periculoasa, dar nu putem sa dam cu piciorul la o munca de 5 ani."

"Nu am vorbit de sarbatori cu Piturca. Nu stiu daca va veni la reunirea echipei."

"Nu vad cum as mai putea continua impreuna cu Silvian Cristescu, dupa tot ce a facut si ce a declarat. El trebuia sa fie un apropiat al clubului, nu al lui Piturca.", a declarat Mititelu la Sport.ro.

Silvian Cristescu: "Daca voi fi dat afara, o sa ma apuc sa vorbesc multe!"

"Pe mine nu m-a dat nimeni afara, ma prezint pe 12 la reunire. Domnul Mititelu ar face bine sa stea linistit si impreuna sa gasim solutii sa iesim din criza. Acum, ce facem? Ne e dor sa aparem pe la TV ca nu am mai fost bagati in seama demult? Daca eu o sa fiu dat afara si o sa ajung cu cutitul la os, atunci o sa ma apuc sa vorbesc foarte multe, de o sa aveti sa scrieti 6 zile numai despre Craiova."

"E pacat ceea ce incearca sa faca domnul Mititelu, sa cada el in picioare si sa ne puna pe noi intr-o postura proasta. Lumea stie la ce ma refer, suporterii Craiovei sunt oameni inteligenti. Vreau sa-i transmit domnului Mititelu ca eu nu am vorbit de rau pe nimeni de la Craiova si lumea stie cat tin eu la aceasta echipa si cat sufar pentru ea", a declarat Cristescu
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 09:59

Piţi nu uită şi nu iartă! VEZI cum i-a plătit o poliţă lui Becali cu ajutorul lui Dorel Stoica!

La semnarea contractului cu Steaua, Dorel Stoica a primit din partea lui Gigi Becali 100.000 de euro. Deşi i-a cerut banii înapoi fotbalistului când a plecat, Becali nu a mai primit nimic. Motivul? Mijlocaşul a direcţionat suma către Piţi, care, la rândul său, aştepta banii de la Becali. Piţurcă a ales să achite salariile staffului pentru perioada petrecută la Steaua, când finanţatorul a evitat să-i plătească.

"Mititelu mai are să-mi dea 100.000 de euro pentru transferurile lui Dorel Stoica şi Stanca", a dezvăluit Becali în urmă cu două zile. Afirmaţiile patronului din Pipera sunt perfect adevărate, doar că aceasta uită un lucru esenţial: în cele trei luni în care Piţurcă a antrenat Steaua, antrenorul şi stafful său n-au fost deloc plătiţi de şeful roş-albaştrilor. Astfel, Piţi a găsit soluţia de a nu rămâne dator staffului său, dar şi a-i plăti o poliţă finanţatorului stelist.

"Cu banii lui Dorel, Piţi a plătit salariile"

Ce s-a întâmplat cu suma pe care Dorel Stoica a primit-o din partea lui Becali când a semnat cu Steaua? "Acei 100.000 de euro pe care Dorel i-a primit din partea lui Gigi Becali n-au mai fost returnaţi Stelei pentru că n-a vrut Piţurcă? De ce? Cu acea sumă de bani, Piţurcă a ales să-şi plătească stafful pentru cele trei luni petrecute în Ghencea, când Gigi Becali a uitat să le mai dea salariile. Din transferul lui Stanca, Craiova nu are niciun leu de dat Stelei, pentru că a venit gratis" , au dezvăluit surse din cadrul clubului alb-albastru.

Lăcătuş s-a dat cu câinii

Tehnicianul Stelei se află în această perioadă în vacanţă la Poiana Braşov, acolo unde este însoţit de soţia sa, Mariana, şi de fiica, Alexandra. Ieri, Lăcătuş a ieşit pe pârtie însoţit de consoartă, dar nu pentru a schia. El şi-a scos la plimbare câinele, un micuţ patruped pe care-l înfofolise serios într-o hăinuţă portocalie.
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 10:01

BOMBA la Steaua! Becali: "Ii dau pe Banel si Stancu la Timisoara!" Vezi pe ce suma!

Gigi Becali s-a razgandit si anunta ca este dispus sa-l vanda pe Banel Nicolita! Mai mult seful Stelei spune ca pentru pretul corect orice jucator din Ghencea este de vanzare!

"Nu am avut nici o oferta pentru Banel Nicolita. Marian Iancu doar m-a sunat si m-a intrebat daca vrem sa ne despartim de jucator si mi-a zis ca l-ar interesa, dar eu i-am spus ca nu-l dau. Oricum, pretul pe care l-as fi cerut nu ar fi fost pe gustul Timisoarei, 1 milion si jumatate cu TVA. Atat i-am cerut lui Rednic ca sa-l ia la Lankaran.

Eu ma despart de jucatori daca o echipa, oricare, da banii pe care ii cer. Chiar si Bogdan Stancu poate sa plece la Dinamo sau la Rapid daca primesc 6 milioane de euro. Chiar am avut oferta de 5 milioane pentru Stancu, dar nu se pune problema sa plece pana in vara. Eu chiar vreau neaparat sa-l dau pe Bogdan la rivale", a spus Gigi Becali
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde winnetou » 29-Dec-2010, 10:35

etajule ce ne informezi uh omule
Palmares:
FIFA 07 Editia I,II,III,IV: Absent
FIFA 07 Editia V: Sfert-finalist cu Juventus Imagine
FIFA 07 Editia VI:Grupe cu A.Madrid
Imagine
FIFA 07 Editia VII:Semi-finalist cu B.Munchen
Imagine
FIFA 07 Editia VIII:Sferturi cu W.Bremen(ABANDON)
Imagine
FIFA 07 Editia IX:Loading...
Imagine

FIFA 07 Editia V: Faza I cu Portugalia
Imagine
FIFA 07 Editia VI: Absent
FIFA 07 Editia VII: Sferturi cu Anglia
Imagine
FIFA 07 Editia VIII:Finalist cu Anglia
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 29-Dec-2010, 10:36

e usor sa dai copy paste de pe sport.ro:)):)):)):)):)):)):)):)):)):))
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde l1deNN » 29-Dec-2010, 11:46

winnetou scrie:e usor sa dai copy paste de pe sport.ro:)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

+1
l1deNN
Cică-i banat
Cică-i banat

Nume real: Pătricuţ.

Mesajde kosmin13 » 29-Dec-2010, 13:18

BOMBA la Steaua! Becali: "Ii dau pe Banel si Stancu la Timisoara!" Vezi pe ce suma!

Gigi Becali s-a razgandit si anunta ca este dispus sa-l vanda pe Banel Nicolita! Mai mult seful Stelei spune ca pentru pretul corect orice jucator din Ghencea este de vanzare!

"Nu am avut nici o oferta pentru Banel Nicolita. Marian Iancu doar m-a sunat si m-a intrebat daca vrem sa ne despartim de jucator si mi-a zis ca l-ar interesa, dar eu i-am spus ca nu-l dau. Oricum, pretul pe care l-as fi cerut nu ar fi fost pe gustul Timisoarei, 1 milion si jumatate cu TVA. Atat i-am cerut lui Rednic ca sa-l ia la Lankaran.

Eu ma despart de jucatori daca o echipa, oricare, da banii pe care ii cer. Chiar si Bogdan Stancu poate sa plece la Dinamo sau la Rapid daca primesc 6 milioane de euro. Chiar am avut oferta de 5 milioane pentru Stancu, dar nu se pune problema sa plece pana in vara. Eu chiar vreau neaparat sa-l dau pe Bogdan la rivale", a spus Gigi Becali la gsptv.
kosmin13
n00b
n00b

Mesajde etaju » 29-Dec-2010, 14:54

asta am pus si eu :D

P.S Dai si tu, cine nu te lasa
Palmares:

FIFA 07

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

FIFA 07 WC

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
etaju
Admin FIFA 07
Admin FIFA 07

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:15

Chiar daca initial se credea ca Borcea a plecat in vacanta la Miami, lucrurile nu stau asa. Actionarul lui Dinamo este supus unor tratamente medicale extrem de dure

Starea de sanatate a lui Cristi Borcea este destul de grava. Afectiunile sistemului osos si problemele cardiace de care suferea de mai multa vreme au fost agravate in ultima perioada de o intoxicatie cu mercur, informeaza Gazeta Sporturilor.

Se pare ca principala cauza este consumul excesiv de peste crud si fructe de mare, in combinatie cu medicamentele luate "cu pumnul".

Borcea este internat la "The Mount Sinai Medical Center", o clinica medicala din Miami specializata in chelatoterapie.

Tratamentele sunt dure si pot avea reactii adverse periculoase.

Cristi Borcea: "Da, asa e, mi s-a descoperit o cantitate sporita de mercur in sange, dar nu vreau sa vorbesc de situatia mea."

Gigi Becali: "Stiu ca finul, sau fratele meu mai mic, cum vreti sa-i spuneti, se simte rau, a fost operat la spate, de abia vorbeste cand discutam la telefon. Are dureri, il aud."

Dumitru Dragomir: "Va spun eu, Borcea are un picior damblagit, e intr-o stare delicata, si sa stiti ca nu ma joc cu astfel de vorbe."
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:16

Razvan trage linie dupa anul in care am cazut sub Botswana si Burkina Faso: "Arbitrajul ne-a dezavantajat!"
2010 a fost un an de cosmar pentru nationala Romaniei. Cu toate astea, ramanem cu sanse reale pentru calificarea la Euro 2012

Razvan Lucescu recunoaste forma slaba a nationalei in acest an, dar spune ca si erorile de arbitraj au cantarit greu in rezultatele echipei.

"O spun foarte deschis, cu orice risc, echipa asta ar fi meritat mult mai mult. Am fost foarte tare dezavantajati, am facut si noi erori, dar greselile decisive de arbitraj au contat."

"Alta era imaginea noastra azi si starea de spirit daca nu se petreceau aceste lucruri. Am fost supus si eu unor critici vehemente, dar asta ne ajuta si ne uneste ca echipa", a declarat Razvan Lucescu la TVR 1.

O singura victorie a obtinut nationala in 2010: 3-0 in amicalul cu Honduras.
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:20

Starea prezentatorului de televiziune Serban Huidu, care a suferit un accident pe o partie de schi din Austria, miercuri, este stabila, pe parcursul noptii de miercuri spre joi nefiind inregistrate complicatii, au declarat pentru Mediafax reprezentantii Prima TV.

dumnezeu sal refaca
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:21

Giani Kiriţă speră ca Dinamo să revină în lupta pentru titlu dar trebuiesc îndeplinite două condiţii care lipsesc în acest moment: fanii lângă echipă şi un lider în vestiar.

„Click": Dinamo e pe locul şase, la zece puncte distanţă de Oţelul. Mai poate spera la titlu?

Giani Kiriţă: În fotbal s-au văzut multe, s-au recuperat şi 11 puncte, dar numai cu o organizare bună se poate reuşi acest lucru şi asta lipseşte acum la Dinamo. Oţelul va fi greu de dat jos de pe primul loc dacă va juca cum a făcut-o în tur.

Andone spune că obiectivul acum e Cupa României.

Va fi un trofeu, ceea ce le lipseşte de câţiva ani, dar şi aşa nu va fi un sezon salvat. Aici pretenţiile sunt mari, e un club de tradiţie.

Cum era Dinamo atunci când jucai tu şi cum e acum?

E o diferenţă de la cer la pământ. Cel mai trist e faptul că tribunele sunt goale. Eu am jucat aproape şapte ani pentru aceste culori şi toate rezultatele pe care le-am avut şi toate performanţele au fost realizate cu suporterii lângă noi. Aşa, în condiţiile actuale, e foarte greu să mai reuşeşti ceva...

„Câinii" sunt părăsiţi de fani iar lotul s-a subţiat după plecarea lui N'Doye şi Adrian Cristea.

Nu cred că s-a slăbit echipa. Nu erau jucători de echipă, de grup, erau individualişti.

Apropo, ce făceai dacă aveai un coleg cu probleme de comportament ca ale lui N'Doye?

Prima oară încercam să vorbesc frumos cu el, să-i explic că fotbalul e un joc de echipă şi toţi tragem în aceeaşi direcţie, dacă nu înţelegea... nu mai ştiu ce se întâmpla.

De ce crezi că sunt atâtea probleme în lotul lui Andone?

În primul rând nu e un liant între jucători şi conducere, un lider în vestiar. De fapt într-o echipă sunt doi fotbalişti care fac legea dar la Dinamo lipseşte în continuare un asemenea jucător. Marius Niculae e crescut acolo de mic, Dănciulescu are experienţă, amândoi sunt foarte valoroşi dar nu sunt, aşa cum spunem noi, „oameni de bătaie".

Naşul tău Cristi Borcea are probleme de sănătate şi s-ar putea retrage de la echipă.

Nu am discutat cu el, l-am sunat dar nu a răspuns. Vreau să ştiu cum se simte, mai întâi de toate suntem rude. Iar chestia asta că se retrage, nu cred.

Viaţa lui e Dinamo şi nu va renunţa niciodată la echipă, nu o lasă deoparte. Are în sânge Dinamo şi o să moară cu Dinamo în sânge.

Te întorci în „Ştefan cel Mare" din iarnă?

Nu se ştie, întâi să rezolv situaţia cu cei de la Bursa. Fără discuţie aş alege Dinamo, e locul unde m-am format şi m-aş întoarce oricând. Eu ştiu ce simt pentru echipă, să vedem ce simt şi alţii pentru mine... Presupunând că nu mai continui în Turcia şi Dinamo mi-ar spune în faţă: „Nu e nevoie de tine", atunci m-aş orienta spre altă formaţie.

După ce te laşi de fotbal ce vei face?

Urmez cursurile Şcolii de Antrenori şi vreau să încerc această meserie. Încet-încet. Dar nu aş începe cu o grupă de copii pentru că n-am răbdare, abia am cu băiatul meu Marco, fotbalistic vorbind. Dacă mă descurc, vreau să cresc treptat până la o echipă mare.

Dacă nu sunt făcut pentru asta, mă apuc de altceva. Oricum, am un avantaj: aud mulţi tehnicieni că de când s-au apucat de meserie au albit, dar asta nu mă sperii că mie mi-a căzut tot părul! (râde cu poftă)

Ce faci de Sărbători?

Petrec Revelionul la munte cu mai mulţi prieteni. Oricum, n-am probleme cu drumul până acolo pentru că nişte prieteni mi-au dat un Citroen 4x4 şi-l testez pe drum. Eu am o maşină cu tracţiune pe două roţi şi riscam să rămân pe drumuri. Aşa ajung în siguranţă.
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:25

Viseaza sa joace in Premier League, dar se poate intoarce in Liga II: Steaua il poate pierde pe Gardos in 24 de ore!
ProSport / Gigi Becali nu a platit nici pana acum transferul lui Gardos in Ghencea, asa ca fundasul se poate intoarce la Chiajna

Din suma de transfer de 200.000 de euro, Steaua a achitat doar jumatate si are termen pana pe 31 decembrie sa plateasca diferenta.

In caz contrar, primarul din Chiajna ameninta ca il va lua inapoi pe Florin Gardos.

"Noi trebuia sa primim pana la 31 decembrie ultima rata din transferul lui Florin la Steaua, dar nici pana acum nu am vazut nimic."

"La telefon nu mi se raspunde, deci, logic, cred ca nu este de bine. In concluzie, conform intelegerii dintre cele doua cluburi, Gardos revine din 2011 la Chiajna, daca nu primim banii pana pe 31 decembrie.", a declarat primarul Mircea Minea, care a dezvaluit faptul ca Liverpool si Panathinaikos s-au interesat de Gardos.

"El a fost monitorizat in aceasta perioada, iar din cate am inteles, cele doua cluburi sunt dispuse sa ofere 2 milioane de euro pentru transfer.", a mai spus Minea.
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:26

Echipa Puncte1.Oţelul Galaţi392.Timişoara343.Vaslui324.Rapid Bucureşti305.Gaz Metan Mediaş306.Dinamo Bucureşti297.Steaua Bucureşti298.CFR Cluj279.Astra Ploieşti2110.Universitatea Craiova2011.Gloria Bistriţa2012.Braşov2013.Târgu Mureş2014.Universitatea Cluj2015.Victoria Brăneşti1816.Pandurii Târgu Jiu1817.Unirea Urziceni1818.Sportul Studenţesc10
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:28

FOTO EMOTIONANT: Regele a ridicat nationala Spaniei la rang de icoana!
Intalnirea dintre nationala Spaniei si regele Juan Carlos a avut un puternic impact pentru iberici

Acesta este cel mai mare omagiu adus fotbalului! Regele Juan Carlos, cel care este un simbol pentru intreaga populatie hispanica, a tinut sa dea mana cu cei care au adus Cupa Mondiala in Spania.

Intr-un an in care populatia se lupta cu cea mai mare rata a somajului din ultimul timp, 18%, regele a tinut sa transmita un mesaj de unitate: "Luand exemplul acestor oameni, doar prin unitate si munca putem ajunge sus!"

Fotbalul nu mai este demult doar un simplu sport!
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou
geek
geek

Mesajde winnetou » 30-Dec-2010, 11:31

Finala CM, meciul pe care s-a pariat cel mai mult in 2010! Vezi topul evenimentelor jucate la pariuri:
2010 a fost un an bun pentru casele de pariuri. Cel mai 'jucat' eveniment a fost meciul dintre Spania si Olanda, de la campionatul mondial

Finala din Africa de Sud a fost meciul pe care s-a pariat cea mai mare suma de bani, 1.973.433 de euro. Pe urmatoarele doua pozitii s-au clasat doua partide de tenis, conform unui raport al casei de pariuri Betfair.

Topul celor mai pariate evenimente din 2010:

1. Finala CM: Spania - Olanda
2. Roger Federer vs. Nicolai Davydenko
3. Nicolas Almagro vs. Rafael Nadal
4. Anglia - SUA (CM Africa de Sud)
5. Grecia - Argentina (CM Africa de Sud)
6. Spania - Elvetia (CM Africa de Sud)
7. Barcelona - Malaga
8. Barcelona - Villareal
9. Barcelona - Real Madrid
Palmares:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
winnetou